Mistrovství světa ve sportovním lezení 2003

8
4
2

Mistrovství světa ve sportovním lezení 2003 bylo devátým ročníkem světového mistrovství ve sportovním lezení, který se konal v Barceloně ve Španělsku. Soutěže se zúčastnili nejlepší sportovní lezci z celého světa v různých kategoriích, včetně mužů, žen, juniorů a juniorek. Ve všech disciplínách se představili soutěžící ve víceletém lezení, rychlostním lezení a blokovém lezení. Hlavními výsledky mistrovství světa ve sportovním lezení 2003 bylo vítězství patnáctiletého francouzského lezce Mathieu Croulese v kategorii mužů. Mezi ženami zvítězila Francouzka Sandrine Levetová. V juniorské kategorii se nejvíce prosadili Rus Alexandr Věrtikalov a Francouzka Liv Sansozová. Všichni tito vítězové získali titul mistrů světa v lezení. Během mistrovství světa také proběhlo několik doprovodných akcí, včetně výstav a prezentací nejnovějších lezeckých technologií a vybavení. Soutěže byly sledovány fanoušky a novináři z celého světa a všechny události byly přenášeny živě. Celá událost byla považována za velký úspěch a přispěla k popularizaci sportovního lezení.

Mistrovství světa ve sportovním lezení 2003 (: UIAA Climbing World Championship, : Championnats du monde d'escalade, : Campionato del mondo di arrampicata, : Kletterweltmeisterschaft) se uskutečnilo jako sedmý ročník 9.-13. července v Chamonix pod hlavičkou Mezinárodní horolezecké federace (UIAA), podruhé ve Francii, závodilo se v lezení na obtížnost a rychlost, a podruhé také v boulderingu.

Průběh závodů

Češi na MS

Tomáš Mrázek se stal prvním českým Mistrem světa v lezení (na obtížnost), získal zde svou druhou a celkově třetí českou medaili. Do semifinále v lezení na obtížnost se dostaly Tereza Kysilková a Soňa Hnízdilová. +more V lezení na rychlsot jsme zde neměli reprezentanta. Věra Kotasová-Kostruhová se dostala v boulderingu do finále (se šesti topy na devět pokusů postupovala ze čtvrtého místa), kde skončila na vynikajícím šestém místě.