Monte-Carlo Rolex Masters 2016 – mužská čtyřhra

8
4
2

Do soutěže mužské čtyřhry na tenisovém turnaji Monte-Carlo Rolex Masters 2016 nastoupilo dvacet čtyři dvojic. Dvojnásobným obhájcem titulu byl americký bratrský pár Bob a Mike Bryanovi, který po volném losu prohrál ve druhém kole s kolumbijskou dvojicí Juan Sebastián Cabal a Robert Farah.

Vítězem čtyřhry se stali třetí nasazení Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut z Francie, kteří ve finále za 74 minut zdolali britsko-brazilský pár Jamie Murray a Bruno Soares po výsledku 4-6 a 6-0, když o šampionech rozhodl až závěr supertiebreaku poměrem [10-6].

Každý z vítězů si do žebříčku ATP ve čtyřhře připsal 1 000 bodů a pár si rozdělil částku 222 150 euro. Francouzi ovládli po Indian Wells a Miami třetí podnik ATP World Tour Masters 1000 v řadě. +more Navíc se stali prvním francouzským párem, který triumfoval v Monte-Carlu od roku 1986, kdy v turnaji zvítězili Guy Forget a Yannick Noah. Oba získali pátý společný titul v mužské čtyřhře, když Herbert zaznamenal šestý triumf a Mahut si připsal čtrnáctou deblovou trofej na okruhu ATP Tour.

K příznivým supertiebreakům v sezóně uvedl Mahut: „Poslední dobou je to stejné: nehrajeme dobře v prvním setu, ale po něm se lepšíme. Supertiebreak je vždy šance. +more Je to takové směs důvěry a potřebného štěstí. “.

Nasazení párů

Všechny nasazené páry měly volný los do druhého kola. # Jean-Julien Rojer / Horia Tecău (2. +more kolo) # Ivan Dodig / Marcelo Melo (semifinále) # 'Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut (vítězové) # Jamie Murray / Bruno Soares (finále) # Bob Bryan / Mike Bryan (2. kolo) # Rohan Bopanna / Florin Mergea (čtvrtfinále) # Édouard Roger-Vasselin / Nenad Zimonjić (2. kolo) # Łukasz Kubot / Marcin Matkowski (2. kolo).