Monterrey Open 2013

8
4
2

Monterrey Open 2013 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál v areálu tenisového oddílu Sierra Madre Tennis Club na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se mezi 1.7. dubnem 2013 v mexickém městě Monterrey jako 5. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 235 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře byla světová šestka Angelique Kerberová z Německa, která prohrála ve finále.

* 1) Žebříček WTA k 18. březnu 2013.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Ximena Hermosová * Ana Ivanovićová * Ana Sofía Sánchezová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Jovana Jakšićová * Samantha Crawfordová * Alla Kudrjavcevová * Tereza Mrdežová

;před zahájením turnaje * Viktoria Azarenková * Kirsten Flipkensová * Bojana Jovanovská * Anastasija Sevastovová * Aleksandra Wozniaková * Věra Zvonarevová

Skrečování

Kimiko Dateová * Olga Pučkovová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTA1)Nasazení
Tímea BabosováKimiko Dateová118. 1. +more
Nina BratčikovováVěra Duševinová118. 2.
Eva BirnerováTamarine Tanasugarnová149. 3.
Julia GluškováLaura Thorpeová229. 4.
* 1) Žebříček WTA k 18. březnu 2013; číslo je součtem umístění obou členek páru.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Darja Gavrilovová / Marcela Zacaríasová * Ximena Hermosová / Ana Sofía Sánchezová

;v průběhu turnaje * Coco Vandewegheová

Anastasija Pavljučenkovová vs. Angelique Kerberová, 4-6, 6-2, 6-4

:Anastasia Pavljučenkovová si připsla třetí singlový titul z mexického turnaje a celkově čtvrtý kariérní ve dvouhře.

Tímea Babosová / Kimiko Dateová vs. Eva Birnerová / Tamarine Tanasugarnová, 6-1, 6-4