Monterrey Open 2014

8
4
2

Monterrey Open 2014 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál v areálu tenisového oddílu Sierra Madre Tennis Club na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se mezi 31. březnem6. dubnem 2014 v mexickém městě Monterrey jako 6. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 500 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře byla světová dvanáctka Flavia Pennettaová z Itálie, která prohrála v úvodním kole s japonskou veteránkou Kimiko Dateovou Krummovou. +more Druhý turnajový titul v probíhající sezóně získala druhá nasazená Ana Ivanovićová, když porazila krajanku Jovanu Jakšićovou. Jednalo se o historicky první finále dvou srbských hráček na okruhu WTA Tour. Vítězná Ivanovićová k tomu po skončení dodala: „Myslím, že jsme si to obě užily. Bylo to poprvé, co si tenistky z naší země zahrály společné finále na WTA. “.

* 1) Žebříček WTA k 17. březnu 2014.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Kirsten Flipkensová * Ximena Hermosová * Marcela Zacaríasová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Julia Boserupová * Dalila Jakupovičová * Luksika Kumkhumová * Aleksandra Wozniaková

;před zahájením turnaje * Viktoria Azarenková (zranění prstu) * Nadija Kičenoková * Mandy Minellaová (otok v pravé paži) * Laura Robsonová

Skrečování

Ajumi Moritová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTA1)Nasazení
Tímea BabosováOlga Govorcovová93. 1. +more
Gabriela DabrowskáOxana Kalašnikovová107. 2.
Darija JurakováSpojené státyMegan Moultonová-Levyová110. 3.
Kimiko DateováKarolína Plíšková140. 4.
* 1) Žebříček WTA k 17. březnu 2014; číslo je součtem umístění obou členek páru.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Alejandra Cisnerosová / Camila Fuentesová * Victoria Rodriguezová / Marcela Zacaríasová

;v průběhu turnaje * Kimiko Dateová (poranění pravé dolní končetiny)

Ana Ivanovićová vs. Jovana Jakšićová, 6-2, 6-1

Darija Juraková / Megan Moultonová-Levyová vs. Tímea Babosová / Olga Govorcovová, 7-6(7-5), 3-6, [11-9]