2

Moussa Djenepo (* 15. června 1998 Bamako) je malijský profesionální fotbalista, který hraje na pozici křídelníka za belgický klub Standard Lutych a za malijský národní tým.

Djenepo začal svou kariéru v malijském klubu Yeelen Olympique.

Standard Liège

Dne 31. ledna 2017 odešel Djenepo na půlroční hostování s opcí na trvalý nákup do belgického klubu Standard Liège. +more Sezónu 2016/17 odehrál malijský křídelník v juniorském týmu. Klub aktivoval opci 30. května 2017, aniž by Djenepo odehrál jediný zápas v A-týmu. Debutoval 27. srpna 2017 při prohře 4:0 proti Club Brugge v belgické Jupiler Pro League. Djenepo vstřelil svůj první gól 11. března 2018, a to při výhře 3:2 nad KV Oostende. 17. března odehrál Djenepo finále belgického poháru 2018, ve kterém Lutych porazil Genk 1:0 po prodloužení, a zajistil si tím kvalifikaci do základní skupiny Evropské ligy UEFA.

Southampton

Dne 13. června 2019 přestoupil Djenepo do anglického klubu Southampton FC za částku okolo 14 milionů liber. +more Podepsal čtyřletou smlouvu. Debutoval 17. srpna ve druhém ligovém kole proti Liverpoolu, když v 77. minutě domácí prohry 1:2 vystřídal Ryana Bertranda. Svůj první gól za the Saints vstřelil 24. srpna 2019 při vítězství 2:0 nad Brightonem. Djenepo vstřelil svůj druhý gól v klubu v zápase proti Sheffieldu United (jednalo se o jedinou branku utkání), který byl v září 2019 zvolen jako gól měsíce. 7. března 2020 obdržel Djenepo červenou kartu v zápase proti Newcastlu po faulu na Isaaca Haydena.

Djenepo vstřelil svůj první gól v sezóně 2020/21 při vítězství 2:0 nad West Bromwichem Albion. Jednalo se o jeho jedinou ligovou branku v sezóně, byť odehrál celkem až 1 237 minut.

Djenepo obdržel svou první pozvánku do malijské reprezentace 3. října 2017. +more Debutoval 6. října v kvalifikačním zápase na Mistrovství světa ve 2018 proti Pobřeží slonoviny. 23. března 2019 vstřelil Djenepo svou první reprezentační branku, a to v zápase proti Jižnímu Súdánu v kvalifikaci na Africký pohár národů 2019, které skončilo vítězstvím 3:0.