Murray River Open 2021 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra Murray River Open 2021 probíhala v první polovině únorsa 2021. Do deblové soutěže melbournského tenisového turnaje hraného na tvrdém povrchu nastoupilo dvacet čtyři dvojic. Jednalo se o premiérový ročník dodatečně zařazené události v Melbourne Parku kvůli pandemii covidu-19.

Vítězem se stal nejvýše nasazený chorvatský pár Mate Pavić a Nikola Mektić, který ve finále zdolal za 71 minut francouzské turnajové pětky Jérémyho Chardyho s Fabricem Martinem po dvousetovém průběhu 7-6 a 6-3. Oba šampioni si do žebříčku ATP připsali 250 bodů. +more Po výhře na lednovém Antalya Open 2021, kde nastoupili poprvé jako spoluhráči, získali druhou trofej v řadě. V probíhající sezóně zůstávali neporaženi s poměrem zápasů 8-0. Pavić na okruhu ATP Tour vybojoval devatenáctý deblový titul, a to vždy více než jeden v šesté sezóně za sebou. Pro Mektiće to byla jubilejní desátá taková trofej.

Nasazení párů

Všechny nasazené páry obdržely volný los do druhého kola. # Nikola Mektić / Mate Pavić (vítězové) # Wesley Koolhof / Łukasz Kubot (čtvrtfinále) # Rajeev Ram / Joe Salisbury (2. +more kolo) # Marcelo Melo / Horia Tecău (čtvrtfinále) # Jérémy Chardy / Fabrice Martin (finále) # Sander Gillé / Joran Vliegen (čtvrtfinále) # Ken Skupski / Neal Skupski (2. kolo) # Marcelo Demoliner / Santiago González (semifinále).