Mutua Madrid Open 2022 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra Mutua Madrid Open 2022 probíhala v první polovině května 2022. Do deblové soutěže madridského tenisového turnaje hraného na antuce nastoupilo dvacet osm dvojic. Obhájcem titulu byl španělsko-argentinský pár Marcel Granollers a Horacio Zeballos, který ve čtvrtfinále prohrál s Farahem a Cabalem.

Profesionální kariéru na turnaji ukončil barcelonský rodák, bývalá deblová světová trojka a olympijský vítěz Marc López, který během 23leté aktivní dráhy vyhrál ve čtyřhře i French Open a Turnaj mistrů.

Vítězem se stal sedmý nasazený, nizozemsko-britský pár Wesley Koolhof a Neal Skupski, který ve finále zdolal kolumbijské turnajové pětky Juana Sebastiána Cabala s Robertem Farahem. Po dvousetovém průběhu 6-7 a 6-4 rozhodl až supertiebreak poměrem míčů [10-5]. +more Oba šampioni si do žebříčku ATP připsali 1000 bodů. Získali čtvrtou společnou trofej, čtvrtou v probíhající sezóně a první v sérii Masters. Jejich celková zápasová bilance v odehrané části sezóny činila 30-7. Koolhof na okruhu ATP Tour vybojoval jedenáctý deblový titul a pro Skupského to bylo desáté takové turnajové vítězství.

Nasazení párů

Čtyři nejvýše nasazené páry obdržely volný los do druhého kola. # Rajeev Ram / Joe Salisbury (2. +more kolo) # Marcel Granollers / Horacio Zeballos (čtvrtfinále) # Nikola Mektić / Mate Pavić (2. kolo) # Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut (2. kolo) # Juan Sebastián Cabal / Robert Farah (finále) # John Peers / Filip Polášek (1. kolo) # Wesley Koolhof / Neal Skupski (vítězové) # Jamie Murray / Michael Venus (semifinále).