Nejlepší český basketbalista 20. století

8
4
2

Česká basketbalová federace a Asociace ligových klubů v roce 2001 vyhlásily anketu o nejlepšího českého basketbalistu 20. století, kterou inicioval funkcionář Sparty Praha Pavel Majerík. Nejlepším českým basketbalistou 20. století byl vyhlášen Jiří Zídek st., na druhém a třetím místě skončili Kamil Brabenec a Ivan Mrázek. Výsledky ankety basketbalistů byly slavnostně vyhlášeny v Karlových Varech v sobotu 16. června 2001.

Nejlepší českou basketbalistkou 20. století byla vyhlášena Milena Jindrová.

Slovenská basketbalová asociace vyhlásila anketu o nejlepší basketbalisty Slovenska 20. +more století, jejíž výsledky byly vyhlášeny v prosinci 2000.

Hráč (rok narození), účast Olympijské hry (OH), Mistrovství světa (MS), Mistrovství Evropy (ME) - medaile a další údaje:

16. Emil Velenský19202112004
17. Jiří Zídek1973první český hráč v NBA (1995-98)

Související články

Basketbalová federace: ČeskoslovenskoČesko • • Síň slávy • • All-Star zápasy * Ocenění československých basketbalistůBasketbalista rokuBasketbalista 20. +more století * Basketbalová liga: Československo muži - ženy • • Česko muži - ženy • • Český pohár v basketbale * Basketbalová reprezentace: Československo muži - statistiky hráčů - ženy • • Česko muži - ženy * Basketbal na olympijských hrách • • Mistrovství světa muži - ženy • • Mistrovství Evropy muži - ženy * Euroliga v basketbale/Pohár mistrů muži - ženy • • Pohár vítězů pohárů muži - ženy • • FIBA Eurocup muži - ženy * muži: Koračův pohárEuroChallengeEuroCup ChallengeULEB Eurocup • • ženy: Pohár L. Ronchetti.

[url=http://basket. idnes. +morecz/basketbalistou-stoleti-byl-zvolen-zidek-starsi-ftr-/rbasket. aspx. c=A010616_202149_rbasket_bra]basketbalistou století zvolen Zídek starší[/url] * [url=http://www. rozhlas. cz/zpravy/sport/_zprava/10143]Jiří Zídek starší je domácím basketbalistou století[/url] * FIBA EuroBasket Honors * [url=http://sport. idnes. cz/milena-jindrova-70-narozeniny-basketbal-sokol-prazsky-rozhovor-ps2-/basket. aspx. c=A140216_071958_rbasket_ten]Basketbalová oslavenkyně Jindrová během olympiád brečí. I při té v Soči[/url] * [url=http://www. cbf. cz/ostatni/kratke-zpravy/zena-basketbalu-zasvecena-milena-jindrova-slavi-kulatiny. html]Žena basketbalu zasvěcená, Milena Jindrová, slaví kulatiny[/url] * [url=https://web. archive. org/web/20140427071445/http://www. fiba. com/pages/cze/fe/10/fwc/women/news/p/eid/4730/nid/39627/sid/4730/interview. html]Milena Jindrová[/url].

Kategorie:Basketbal v Československu Kategorie:Basketbal v Česku Kategorie:Ocenění v basketbalu Kategorie:Česká sportovní ocenění * *