4
2

New England Revolution je americký fotbalový klub z Foxborough v Massachusetts hrající severoamerickou ligu Major League Soccer. Revs jsou jedním ze zakládajících členů ligy, která se hraje od roku 1996.

Historie

New England Revolution byl založen v roce 1994. V roce 1996 se s dalšími 9 týmy zúčastnili inaugurační sezony Major League Soccer. +more Navzdory tomu, že v kádru působilo několik tehdejších amerických reprezentantů (Alexi Lalas, Mike Burns nebo Joe-Max Moore), Revs byli jedním ze dvou týmů, které nepostoupily do playoff. V následující sezoně (1997) se do playoff sice probojovali, neprošli ale přes první kolo. I přesto do až do roku 2002 byl nejlepší výsledek.

V roce 2002 byl na pozici trenéra uveden Steve Nicol, bývalý hráč Liverpoolu, se kterým čtyřikrát vyhrál ligu. Ve své první sezoně dotáhl Revs na první místo Východní konference. +more Tým se dostal až do finále ligy, kde podlehl Los Angeles Galaxy 0:1 gólem Carlose Ruize ve 113. minutě utkání. Ve dvou následujících sezonách (2003 a 2004) Revs vypadli ve finále konference. V roce 2005 se opět dostali do finále ligy, kde opět prohráli 0:1 po prodloužení s LA Galaxy. V roce 2006 se opět dostali do úplného finále. Ve 113. minutě utkání proti Houston Dynamo se dostali do vedení, o jedinou minutu později ale Dynamo srovnalo a bylo úspěšnější i v penaltovém rozstřelu. Revs opět pouze o kousek na titul nedosáhli. Další příležitost dostali hned další rok (2007), opět proti Houston Dynamo, opět v utkání vedli, ale opět prohráli v samém závěru a na titul nedosáhli. Útěchou jim mohlo být vítězství v US Open Cupu, který znamenal historicky první trofej v dějinách klubu. Tento úspěch jim zajistil místo v Lize mistrů a v soutěži North American SuperLiga, což byla liga fungující mezi lety 2007 a 2010 pro 4 nejlepší týmy Major League Soccer a 4 nejlepší týmy mexické Liga MX. Což znamemalo, že v sezoně 2008 Revs hráli 4 soutěže. Velké množství zápasů v krátkých intervalech ale vedlo k mnoha zraněním a celkové únavě hráčů, která vedla až k výbuchu 0:4 v Lize mistrů s Joe Public FC z Trinidadu a Tobaga. Týmu se nedařilo ani v domácí lize, v playoff vypadli hned v prvním kole s Chicagem. Stejného výsledku dosáhli i v sezoně 2009, kdy vypadli opět se Chicagem. V letech 2010 a 2011 se Revs neprobojovali do playoff a po více než 10 letech v klubu skončil trenér Steve Nicol, který tým pětkrát dovedl do finále ligy a vyhrál s ním pohár.

Sezona 2012 byla dalším fiaskem, Revs skončili na 9. místě konference. +more V roce 2013 se jim po čtyřech letech podařilo postoupit do playoff, kde vypadli v semifinále konference. O rok později (2014) se umístili na druhém místě konference a na pátém místě celkově a po dlouhých 7 letech se dostali do finále ligy. V něm ale prohráli s Los Angeles Galaxy a na titul ani na pátý pokus těsně nedosáhli.