Next Generation ATP Finals 2017 – mužská dvouhra

8
4
2

Mužská dvouhra Next Generation ATP Finals 2017 probíhala v první polovině listopadu 2017. Singlová soutěž milánského turnaje byla určena pro sedm nejlepších hráčů do 21 let věku na žebříčku Emirates ATP Race to Milan a jednoho účastníka startujícího na divokou kartu. Jednalo se o premiérový ročník závěrečné události roku, z níž nebyly tenistům přidělovány body do žebříčku ATP. Turnaj se hrál ve formátu Fast4 tenisu a s dalšími inovacemi pravidel.

Vítězem se stal 21letý šestý nasazený a 54. hráč žebříčku Čong Hjon z Jižní Koreje, jenž ve finále zdolal ruskou turnajovou jedničku Andreje Rubljova po čtyřsetovém průběhu 3-4, 4-3, 4-2 a 4-2. +more V celém turnaji zvítězil ve všech pěti utkáních. Připsal si tak první kariérní singlový titul, který se ovšem nezapočítaval do trofejí okruhu ATP Tour.

Zápas o třetí místo, který byl naplánován před finále, se neodehrál pro odstoupení Ćoriće z turnaje. Na třetí příčce se tak umístil ruský hráč Daniil Medveděv.