8
4
2

Niklas Süle (* 3. září 1995 Frankfurt) je německý profesionální fotbalista, který hraje na pozici středního obránce za německý klub Borussia Dortmund a za německý národní tým.

Profesionální fotbal Süle započal v prvobundesligovém klubu TSG 1899 Hoffenheim. Debutoval na konci sezóny 2012/2013 (33. +more kolo) v 17 letech v zápase proti Hamburku, který Hoffenheim prohrál doma vysoko 1:4. Süle hrál v základní sestavě ve stoperské dvojici s Argentincem Davidem Abrahamem a v 81. minutě jej vystřídal Andreas Ludwig. Zasáhl rovněž do posledního ligového zápasu, tentokrát jen na 5 minut jako střídající hráč za Roberta Firmina a byl u vítězství Hoffenheimu na půdě Borussie Dortmund (2:1).

V lednu 2017 Süle dojednal přestup do Bayernu Mnichov spolu s hoffenheimským spoluhráčem Sebastianem Rudym. Zatímco Rudy opustil Hoffenheim jako volný hráč, za Süleho zaplatil Bayern částku 25 milionů eur. +more Süle s bavorským klubem podepsal kontrakt na 5 let, tedy do roku 2022. Oba hráči však zůstali do konce ročníku v Hoffenheimu.

Süle nasbíral hned 42 startů v první sezóně v dresu Bayernu, včetně 9 startů v Lize mistrů. V základních skupinách hrál v základu v 5 zápasech, vynechal jen třetí domácí utkání se Celticem Glasgow. +more Zahrál si také semifinále s Realem Madrid, vystřídal totiž zraněného Jerome Boatenga ve 34. minutě úvodního zápasu na domácí půdě (1:2) a postavil se vedle Matse Hummelse. S tím také sehrál i odvetné utkání v Madridu, které sice Bayern uhrál na výsledek 2:2, vypadl však.

Süle byl v srpnu 2016 povolán na přátelský zápas s Finskem a na úvodní kvalifikační zápas na mistrovství světa 2018 s Norskem. Debut profi Finsku zahrál v základu na levém kraji tříčlenné obrany. +more V 58. minutě byl vystřídaný Jonathanem Tahem. V tomto zápase také kariéru ukončil Bastian Schweinsteiger střídající o pár minut později. Proti Norsku nominovaným nebyl.

Do kvalifikace zasáhl až na jejím konci, v posledním domácím zápase proti Ázerbájdžánu, kvůli zranění ale v 22. minutě opustil hřiště, když ho vystřídal Antonio Rüdiger.

Na MS 2018 v Rusku se na hřiště dostal až ve třetím zápase proti Jižní Koreji (0:2) a odehrál celé utkání. Německo však na turnaji skončilo.