Noventi Open 2021

8
4
2

Noventi Open 2021 byl tenisový turnaj mužů konaný v německém Halle. Jednalo se o 28. ročník tohoto turnaje a součást kategorie ATP Tour 500. Hlavní soutěže se zúčastnilo 32 tenistů, včetně světové jedničky Novaka Djokoviće a třetího hráče žebříčku Alexander Zverev. Turnaj se hrál na travnatých dvorcích v období od 14. do 20. června 2021. Vítězem dvouhry se stal Ugo Humbert, který ve finále porazil Félice Augera-Aliassima. Ve čtyřhře zvítězil pár Kevin Krawietz a Horia Tecău, když ve finále porazili Wesleyho Koolhofa a Lukáše Kubota.

Noventi Open 2021 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Tour, který se odehrával na otevřených travnatých dvorcích v areálu arény OWL. Probíhal mezi 14. až 20. červnem 2021 v severoněmeckém Halle jako dvacátý osmý ročník turnaje. V roce 2020 se neuskutečnil pro přerušení sezóny v důsledku koronavirové pandemie.

Turnaj s rozpočtem 1 455 925 eur patřil do kategorie ATP Tour 500. Nejvýše nasazeným tenistou ve dvouhře se stal druhý tenista světa Daniil Medveděv z Ruska, kterého v úvodním kole vyřadil Jan-Lennard Struff. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní soutěže ve dvouhře nastoupil 73. hráč žebříčku, Francouz Corentin Moutet.

Třetí singlový titul na okruhu ATP Tour a první v kategorii ATP 500 vybojoval 22letý Francouz Ugo Humbert. Čtyřhru ovládl německo-rumunský pár Kevin Krawietz a Horia Tecău, jehož členové získali první společnou trofej.

Rozdělení bodů a finančních odměn

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"|dvouhra5003001809045020100
čtyřhra25140

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;
dvouhra113 785 €84 075 €59 860 €40 765 €
čtyřhra40 200 €30 240 €21 760 €14 340 €
částka ve čtyřhře je uvedena na párčástka ve čtyřhře je uvedena na párčástka ve čtyřhře je uvedena na párčástka ve čtyřhře je uvedena na párčástka ve čtyřhře je uvedena na pár

Jiné formy účasti na turnaji

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Daniel Altmaier * Philipp Kohlschreiber * Gaël Monfils * Stefanos Tsitsipas

Následující hráč obdržel do hlavní soutěže zvláštní výjimku: * Jurij Rodionov

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Nikoloz Basilašvili * Ričardas Berankis * Marcos Giron * Ilja Ivaška * Lukáš Lacko * Arthur Rinderknech

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Yannick Hanfmann

;před začátkem turnaje * Pablo Carreño Busta → nahradil jej Corentin Moutet * Cristian Garín → nahradil jej Gilles Simon * Casper Ruud → nahradil jej Sam Querrey * Stefanos Tsitsipas → nahradil jej Yannick Hanfmann

Čtyřhra

Nasazení párů

ZeměHráčZeměHráčATPNasazení
Ivan DodigFilip Polášek19. 1. +more
Łukasz KubotÉdouard Roger-Vasselin31. 2.