OFA Oman Mobile League

8
4
2

OFA Oman Mobile League je nejvyšší fotbalová soutěž v Ománu. Soutěž byla založena v roce 1976 pod názvem Oman Professional League a v roce 2013 byla přejmenována na současný název OFA Oman Mobile League. Soutěž se hraje každý rok od září do května a zúčastňuje se jí 14 týmů. Nejúspěšnějším týmem v historii soutěže je Dhofar SC, který získal 11 titulů. Vítěz ligy se automaticky kvalifikuje do Ligy mistrů AFC, zatímco týmy na posledních příčkách sestupují do druhé ligy. Soutěž je populární mezi fanoušky a fotbalovými nadšenci v zemi, stává se centrem zájmů a rivalit mezi různými kluby. OFA Oman Mobile League představuje vrcholný okamžik pro ománský fotbal.

OFA Oman Mobile League je nejvyšší fotbalová soutěž v Ománu, které se každý rok účastní dvanáct mužstev. Sponzorem soutěže je firma Oman Mobile, která je dceřinou společností telekomunikační společnosti Omantel. Ománská fotbalová soutěž není profesionální. Mediálním partnerem je Oman TV.