Olga Podčufarovová

8
4
2

Olga Podčufarovová (* 24. března 1992, Mnichov) je ruská biatlonistka, bronzová medailistka ze smíšené štafety na Mistrovství světa v biatlonu 2017 a několikanásobná medailistka z juniorských šampionátů.

Ve světovém poháru dokázala ovládnout sprint v italské Anterselvě v sezóně 2015/16. Na stejném místě obsadila v závodech štafet s ruským týmem 3. +more místo.

V roce 2018 oznámila ukončení reprezentační kariéry.

...

Olympijské hry a mistrovství světa

Podčufarovová se dosavadně účastnila dvou Mistrovství světa v biatlonu a jedněch zimních olympijských her v ruské Soči. Na olympiádě zasáhla pouze do vytrvalostního závodu, v němž obsadila 49. +more místo. Jejím nejlepším výsledkem v závodech jednotlivců je 26. místo z vytrvalostního závodu z rakouského Hochfilzenu. V týmovém závodě dokázala se smíšenou štafetou získat bronzovou medaili na stejném šampionátu.

SezónaMístoVěk
2013/14ZOHSoči---49. --21 let
2014/15MSKontiolahti45. +more27. -49. -10. 22 let
2016/17MSHochfilzen---26. 10. 3. 24 let
Poznámka: Výsledky z mistrovství světa se započítávají do celkového hodnocení světového poháru, výsledky z olympijských her se dříve započítávaly, od olympijských her v Soči se nezapočítávají.

Juniorská mistrovství

Zúčastnila se jednoho juniorského šampionátu v biatlonu v rakouském Obertilliachu. Celkově na tomto šampionátu získala tři medaile, když nejprve získala stříbro ve sprintu a ve stíhacím závodě dokázala zvítězit. +more K tomu ještě získala s ruskou štafetou bronzové medaile.