Olympus rallye 1988

8
4
2

Olympus rallye 1988 byla sedmou soutěží mistrovství světa v rallye 1988. Tým Lancia zde vyhrál šampionát značek. Vítězem se stal Miki Biasion na voze Lancia Delta Integrale.

Největšími favority byli jezdci tovární Lancie Biasion a Alessandro Fiorio. Další jezdci na soukromých Deltách byli Paolo Alessandrini, Giovanni del Zoppo a Jorge Recalde. +more Mezi favority patřili i Georg Fischer s vozem Audi 200 Quattro, Rod Millen s vozem Mazda 323 4WD a John Buffum s Audi Quattro. Ve skupině do 1300 cm3 měl dominovat Suzuki World Rallye Team s vozy Suzuki Cultus GTI. Tým Ralliart zde poprvé představil soutěžní vůz Mitsubishi Galant VR-4.

Průběh soutěže

První dva testy vyhrál Alessandrini, který ale poté udělal jezdeckou chybu, vyjel z trati a ze soutěže odstoupil. Na sedmém a desátém místě se držely vozy Suzuki, jež řídili Nobuhiro Tajima a Jutaka Avacuhura. +more Buffum dostal penalizaci za pozdní příjezd na parkoviště.

Ve druhé etapě vedl Biasion před Fioriem a del Zoppem. Kvůli potížím s turbodmychadlem se propadl Recalde a kvůli jezdecké chybě Millen. Tajima se posunul na šesté místo.

Ve třetí etapě si Biasion hlídal vedení před Fioriem. Na třetí místo se po zrušení penalizace posunul Buffum. O čtvrté místo bojoval del Zoppo a Recalde.

#Miki Biasion, Tiziano Siviero - Lancia Delta Integrale #Alex Fiorio, Luigi Pirollo - Lancia Delta Integrale #John Buffum, John Bellefleur - Audi Quattro #Georg Fischer, Thomas Zeltner - Audi 200 Quattro #Giovanni del Zoppo, Pierangelo Scalvini - Lancia Delta Integrale - 1. ve skupině N #Jorge Recalde, Jorge del Buono - Lancia Delta Integrale - 2. +more ve skupině N #Nobuhiro Tajima, Kenzo Sudó - Suzuki Cultus GTI #Rod Millen, Harry Ward III. - Mazda 323 4WD #Alan Carter, Martin Headland - Suzuki Cultus GTI #Michael Lieu, Geoff Case - Mitsubishi Galant VR-4.