Open 13 2016

8
4
2

Open 13 2016 byl tenisový turnaj hraný na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v hale AccorHotels Arena v Marseille ve Francii. Konal se ve dnech 15. až 21. února 2016 a byl součástí kategorie ATP World Tour 250. Odměny v celkové výši 683 665 eur si rozdělilo vítěznému sedmému nasazenému Nicku Kyrgiovi z Austrálie a jeho spoluhráči Pavlovi Šanťce z Německa. Vítěz Kyrgios zde získal svůj první titul na okruhu ATP Tour. Ve finále statisticky soupeře předčil počtem 16 es, z nichž 7 naservíroval v rozhodující třetí sadě, a také procentem vyhraných míčů z prvního podání 78 %. Pro Šanťka to byl premiérový deblový triumf na túře ATP. Soutěž dvouhry vyhrál Kyrgios potřetí v kariéře a stal se prvním Australanem, který titul získal v Marseille v otevřené éře tenisu. Německý tenista Alexander Zverev se stal nejmladším finalistou turnaje ATP ve dvouhře od Thomase Mustera v roce 1996. Ve věku 18 let a 6 měsíců porazil ve třetím kole turnaje světovou trojku Richarda Gasqueta z Francie, který obhajoval titul.

Open 13 Provence 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál v hale Palais des Sports na krytých dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se mezi 15. až 21. únorem 2016 v jihofrancouzském Marseille jako dvacátý třetí ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 665 910 eur, a prize money 596 790 eur, patřil do kategorie ATP World Tour 250. Roli nejvýše nasazeného hráče ve dvouhře plnil čtvrtý hráč světa Stan Wawrinka ze Švýcarska, který prohrál ve čtvrtfinále s Benoîtem Pairem. +more Posledním přímým účastníkem v hlavní singlové soutěži se stal 81. lotyšský hráč žebříčku Ernests Gulbis.

Singlový titul získal Australan Nick Kyrgios, jenž tak zaznamenal premiérový triumf na okruhu ATP a deblovou soutěž vyhrála chorvatsko-novozélandská dvojice Mate Pavić a Michael Venus, pro něž to byla čtvrtá společná trofej na okruhu ATP Tour.

Jiné formy účasti

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Quentin Halys * Ramkumar Ramanathan * Alexander Zverev

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Julien Benneteau * Kenny de Schepper * Vincent Millot * Mischa Zverev

Následující hráč postoupil do hlavní soutěže jako tzv. šťastný poražený: * David Guez

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Borna Ćorić → nahradil jej Lucas Pouille * Jerzy Janowicz → nahradil jej Nicolas Mahut * Gaël Monfils (poranění pravé dolní končetiny) → nahradil jej David Guez