Open GDF Suez 2014 – ženská dvouhra

8
4
2

Open GDF Suez 2014 – ženská dvouhra byl tenisový turnaj hraný na tvrdém povrchu v hale. Konal se mezi 27. lednem a 2. únorem 2014 v pařížské hale Stade Pierre-Mauroy. Jednalo se o 22. ročník turnaje Open GDF Suez a událost byla součástí kategorie WTA Premier. Celková dotace turnaje činila 710 000 dolarů. Dvojnásobnou obhájkyní titulu byla ruská tenistka Mona Bartelová, která na turnaji neabsolvovala žádné zápasy. Vítězkou dvouhry se stala francouzská tenistka Alizé Cornetová, která ve finále porazila Australanku Alcu Rusovou po třísetovém průběhu 6–3, 6–7 a 6–0. Pro Cornetovou to bylo páté turnajové vítězství kariéry. Cornetová se po vítězství posunula na 25. místo žebříčku WTA ve dvouhře, zatímco Rusová si vylepšila své umístění o tři příčky na žebříčku na 80. místo.

Do soutěže ženské dvouhry na tenisovém turnaji Open GDF Suez 2014 nastoupilo dvacet osm hráček. Obhájkyní titulu byla francouzská hráčka Mona Barthelová, která v úvodním kole nestačila na osmou nasazenou Belgičanku Kirsten Flipkensovou.

Soutěž dvouhry vyhrála nenasazená ruská tenistka Anastasija Pavljučenkovová, která ve finále zdolala italskou turnajovou trojku Saru Erraniovou ve třech sadách 3-6, 6-2 a 6-3.

Pavljučenkovová získala na okruhu WTA Tour šestý titul ve dvouhře a celkově desátou turnajovou trofej.

Nasazení hráček

Čtyři nejvýše nasazené hráčky měly volný los do druhého kola. # Maria Šarapovová (semifinále) # Petra Kvitová (odstoupila) # Sara Erraniová (finále) # Angelique Kerberová (čtvrtfinále) # Simona Halepová (1. +more kolo) # Roberta Vinciová (1. kolo) # Carla Suárezová Navarrová (2. kolo) # Kirsten Flipkensová (čtvrtfinále).