Open Sud de France 2021

8
4
2

Open Sud de France 2021 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Tour, který se hrál v montpellierské aréně na krytých dvorcích s tvrdým povrchem GreenSet. Probíhal mezi 22. až 28. únorem 2021 ve francouzském městě Montpellier jako třicátý čtvrtý ročník turnaje.

Událost s rozpočtem 323 970 eur patřil do kategorie ATP Tour 250. Nejvýše nasazeným ve dvouhře byl třináctný hráč světa Roberto Bautista Agut ze Španělska. +more Posledním přímým účastníkem v hlavní singlové soutěži se stal 103. hráč žebříčku, Američan Sebastian Korda.

Pátý singlový titul na okruhu ATP Tour vyhrál 30letý Belgičan David Goffin. Druhý společný titul ve čtyřhře získali Henri Kontinen a Édouard Roger-Vasselin.

Rozdělení bodů a finančních odměn

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"center|dvouhra25015090452001260

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Benjamin Bonzi * Hugo Gaston * Andy Murray

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Grégoire Barrère * Peter Gojowczyk * Tallon Griekspoor * Bernabé Zapata Miralles

;před zahájením turnaje * Pablo Carreño Busta → nahradil jej Dennis Novak * Kyle Edmund → nahradil jej Gilles Simon * Richard Gasquet → nahradil jej Sebastian Korda * Filip Krajinović → nahradil jej Jiří Veselý * Nick Kyrgios → nahradil jej Norbert Gombos * Feliciano López → nahradil jej Mikael Ymer * Reilly Opelka → nahradil jej Marcos Giron

Henri KontinenÉdouard Roger-Vasselin46. 1. +more
Marcelo ArévaloMatwé Middelkoop99. 2.
Frederik NielsenTim Pütz117. 3.
Divij ŠaranIgor Zelenay138. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * David Goffin / Lucas Pouille * Fabrice Martin / Gilles Simon

Následující pár využil k účasti v hlavní soutěži žebříčkové ochrany: * Dušan Lajović / Marc López

David Goffin vs. Roberto Bautista Agut, 5-7, 6-4, 6-2.

Henri Kontinen / Édouard Roger-Vasselin vs. Jonatan Erlich / Andrej Vasilevskij, 6-2, 7-5.