4
2

Patrik Mráz (* 1. února 1987, Púchov) je slovenský fotbalový obránce či záložník, od 2018 působící v klubu Zagłębie Sosnowiec. Mimo Slovensko působil na klubové úrovni v Polsku. Je bývalým mládežnickým reprezentantem Slovenska.

...

Svou fotbalovou kariéru začal v Púchově, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi.

FK Matador Púchov

Před sezonou 2005/06 se propracoval do prvního týmu, kde strávil jeden ročník. Během této doby odehrál za mužstvo 34 zápasů, ve kterých se gólově neprosadil.

FC Petržalka 1898

V létě 2006 přestoupil do Petržalky. V sezoně 2007/08 získal s týmem double (mistrovský titul a slovenský pohár). +more Celkem za klub nastoupil k 57 střetnutí, ve kterých dal jednu branku.

MŠK Žilina

V září 2009 odešel do Žiliny. S týmem získal celkem dva tituly (v ročnících 2009/10 a 2011/12), slovenský pohár (2011/12) a slovenský superpohár (2010). +more Během svého působení vsítil 6 gólů v 63 ligových utkáních.

Śląsk Wrocław

V zimním přestupovém období sezony 2011/12 se o hráče zajímal polský klub KS Cracovia, ale nakonec zamířil do Śląsku Wrocław, kde podepsal smlouvu do léta 2015. V sezóně 2011/12 získal s týmem ligový titul. +more V listopadu 2012 v mužstvu předčasně skončil. Nastoupil k 12 zápasům, branku nevsítil.

FK Senica

V únoru 2013 se vrátil na Slovensko do klubu FK Senica, kde podepsal půlroční kontrakt. Za klub odehrál 12 utkání, ve kterých gól nedal.

Górnik Łęczna

V létě 2013 byl na testech v německém mužstvu FC Erzgebirge Aue, kde neuspěl a přestoupil podruhé do Polska do Górniku Łęczna. Na konci sezony 2013/14 postoupil s Górnikem do Ekstraklasy, kterou si za Łęcznu také zahrál. +more Za mužstvo odehrál 59 ligových zápasů, v nichž 3x rozvlnil síť.

Piast Gliwice

Před ročníkem 2015/16 se o hráče zajímali dva kluby z Polska (Wisla Krakov a tehdejší nováček nejvyšší soutěže Termalica Bruk-Bet Nieciecza), ale nakonec se po úspěšných testech stal hráčem Piastu Gliwice tehdy vedeného českým trenérem Radoslavem Látalem. S týmem podepsal smlouvu na dva roky.

Sezona 2015/16

V Ekstraklase za Piast debutoval v ligovém utkání 1. kola (20. +more 7. 2015) proti týmu Termalica Bruk-Bet Nieciecza (výhra Piastu 1:0), odehrál celý zápas a ve 28. minutě vsítil jediný a tudíž vítězný gól zápasu. Další branku dal ve 4. kole (7. srpna 2015) na půdě mužstva KS Cracovia, ve 46. minutě vyrovnával na 1:1, Piast nakonec zvítězil 2:1. Svůj třetí gól vsítil v nadstavbové části proti klubu Lech Poznań, když v 61. minutě vyrovnával na konečných 2:2. V ročníku 2015/16 nastoupil k 34 utkáním, dal v nich 3 góly a na 14 dalších přihrál (stal se nejlepším asistentem mužstva). V sezoně s týmem dosáhl historického umístění, když jeho klub skončil na druhé příčce a kvalifikoval se do druhého předkola Evropské ligy UEFA. V květnu 2016 byl zvolen nejlepším obráncem polské ligy.

Sezona 2016/17

S Piastem se představil ve 2. předkole Evropské ligy UEFA, kde klub narazil na švédský tým IFK Göteborg, kterému podlehl 0:3 a remízoval s ním 0:0 (v tomto utkání Patrik nenastoupil). +more Poprvé v sezoně se prosadil v utkání 2. kola hraného 24. 7. 2016 proti Wisłe Płock (výhra 2:1), když v 55. minutě vstřelil rozhodující branku střetnutí.

Reprezentační kariéra

Patrik je bývalým mládežnickým reprezentantem Slovenska. Nastupoval za výběry do 19 a 21 let.

Odkazy

[url=http://www. 90minut. +morepl/kariera. php. id=18514]Profil hráče[/url] na 90minut. pl * [url=http://int. soccerway. com/players/patrik-mraz/38038/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. co. uk/patrik-mraz/profil/spieler/59554]Profil hráče[/url] na transfermarkt. co. uk * [url=http://www. eurofotbal. cz/hraci/patrik-mraz-9732/]Profil hráče[/url] na eurofotbal. cz.

Kategorie:Slovenští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté FK Púchov Kategorie:Fotbalisté Artmedie Bratislava Kategorie:Fotbalisté MŠK Žilina Kategorie:Fotbalisté Śląsku Wrocław Kategorie:Fotbalisté FK Senica Kategorie:Fotbalisté Górniku Łęczna Kategorie:Fotbalisté Piastu Gliwice Kategorie:Fotbalisté Sandecja Nowy Sącz Kategorie:Fotbalisté Zagłębie Sosnowiec Kategorie:Narození 1987 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 1. +more února.