Pavol Bajza (1991)

8
4
2

Pavol Bajza (* 4. září 1991, Žilina) je slovenský fotbalový brankář a bývalý mládežnický reprezentant. Mimo Slovensko působil na klubové úrovni v Itálii a Slovinsku, Dánsku, na Kypru a nyní v Česku

Na Slovensku začal s profesionálním fotbalem v klubu MFK Dubnica. 1. +more července 2012 podepsal tříletou smlouvu s italským prvoligovým týmem Parma FC, což byl velký postup z tehdy druholigové Dubnice. Mladého brankáře představitelé Parmy zaregistrovali během listopadového zápasu v roce 2011 o postup na ME 2013 hráčů do 21 let proti Francii (výhra Francie 2:0). V A-mužstvu Parmy debutoval 19. května 2013 v posledním ligovém kole sezóny 2012/13 proti Palermu, nahradil ve 42. minutě svého konkurenta Antonia Miranteho, který se zranil. Bajza šel na hřiště za stavu 2:0 pro Parmu, konečný výsledek zněl 3:1. Podruhé chytal v Serii A 5. října 2013 proti US Sassuolo Calcio, kde v závěru poločasu nahradil vyloučeného brankáře Miranteho. Nařízený pokutový kop sice nechytil, ale poté již neinkasoval a zápas skončil opět vítězstvím Parmy 3:1.

V srpnu 2014 odešel na hostování do italského druholigového FC Crotone. V lednu 2015 se vrátil do Parmy.

V srpnu 2015 přestoupil do slovinského klubu NK Zavrč, kde podepsal smlouvu na 1,5 roku. Po půl roce však v klubu dohodou skončil. +more Koncem února 2016 se dohodl na angažmá se slovenským druholigovým klubem TJ Iskra Borčice, kde podepsal kontrakt do konce sezóny 2015/16.

V létě 2016 posílil dánský klub Vejle BK. Zde působil do roku 2019, kdy se stal členem kádru Olympiakosu Nicosie. +more V letech 2020 - 2022 působí v týmu 1. FC Slovácko. V jarní části sezóny Fortuna ligy 2021/22 posílil v rámci hostování tým MFK Karvinou. V průběhu léta 2022 se stal hráčem FC Hradec Králové. .

Svou premiéru v černobílém dresu si odbyl v přípravném zápase v Hořicích proti FK Varnsdorf.