Paříž–Nice 2020

8
4
2

78. ročník cyklistického závodu Paříž-Nice se konal mezi 8. a 14. březnem 2020. Vítězem se stal Němec Maximilian Schachmann z týmu Bora-Hansgrohe. Závod byl 13. března zkrácen o poslední etapu kvůli pandemii nemoci covid-19 . Kvůli obavám ze zdravotní situace během závodu odstoupilo hned několik týmů.

Němec Maximilian Schachmann vyhrál celkové pořadí poté, co byl závod předčasně ukončen po 7. etapě. +more Belgičan Tiesj Benoot skončil druhý a Kolumbijec Sergio Higuita třetí.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 17 týmů, 12 UCI WorldTeamů a 5 UCI ProTeamů. Několik kvalifikovaných týmů odstoupilo před startem závodu kvůli pandemii covidu-19, a to Astana, CCC Team, Mitchelton-Scott, Movistar Team, Ineos Grenadiers, Team Jumbo-Visma a UAE Team Emirates. +more Během závodu se mnoho jezdců a týmů rozhodlo odstoupit kvůli důvodům spojeným s koronavirem, včetně týmů Bahrain-McLaren, Israel Start-Up Nation a úřadujícího světového šampiona Madse Pedersena. Do cíle dojelo pouze 61 jezdců z původních 136 startujících.

UCI WorldTeamy * AG2R La Mondiale * Bahrain-McLaren * Bora-Hansgrohe * Cofidis * Deceuninck-Quick-Step * EF Pro Cycling * Groupama-FDJ * Israel Start-Up Nation * Lotto-Soudal * NTT Pro Cycling * Team Sunweb * Trek-Segafredo

UCI ProTeamy * Arkéa-Samsic * B&B Hotels-Vital Concept * Circus-Wanty Gobert * Nippo-Delko-One Provence * Total Direct Énergie