Konečné pořadíKonečné pořadí
Vítěz
2. místo
3. místo
114. ročník jednodenního cyklistického závodu Paříž-Roubaix se konal 10. dubna 2016 v Francii. Závod dlouhý 257,7 km vyhrál Australan Mathew Hayman z týmu Orica-GreenEDGE. Na druhém a třetím místě se umístili Belgičan Tom Boonen (Etixx-Quick-Step) a Brit Ian Stannard (Team Sky).

Závod byl obtížný již od začátku, první hlavní útoky přišly asi 100 km před cílem. Fabian Cancellara a Peter Sagan, jedni z hlavních favoritů na vítězství, se zdrželi kvůli nehodám a 20 km před cílem se na čele utvořila silná skupinka, v níž byl i čtyřnásobný vítěz Tom Boonen. +more I přes mnohočetné útoky skupina společně dojela až na velodrom v Roubaix, na němž byla umístěna cílová páska. Sprint o vítězství vyhrál Mathew Hayman před druhým Boonenem a třetím Ianem Stannardem.

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů, včetně 18 UCI WorldTeamů a 7 UCI Professional Continental týmů. Každý tým přijel s osmi jezdci kromě týmu Astana se sedmi jezdci. +more Jacopo Guarnieri (Team Katusha) odstoupil před závodem, na start se tedy celkem postavilo 198 jezdců. Do cíle v Roubaix dojelo 119 jezdců a další 4 závodníci dokončili mimo časový limit.

UCI WorldTeamy * AG2R La Mondiale * Astana * BMC Racing Team * Cannondale * Etixx-Quick-Step * FDJ * IAM Cycling * Lampre-Merida * LottoNL-Jumbo * Lotto-Soudal * Movistar Team * Orica-GreenEDGE * Team Dimension Data * Team Giant-Alpecin * Team Katusha-Alpecin * Team Sky * Tinkoff * Trek-Segafredo

UCI Professional Continental týmy * Bora-Argon 18 * Cofidis * Delko-Marseille Provence KTM * Direct Énergie * Fortuneo-Vital Concept * Topsport Vlaanderen-Baloise * Wanty-Groupe Gobert