Paříž–Rouen 1894

8
4
2

Paříž-Rouen (oficiálně Concours du 'Petit Journal' Les Voitures sans Chevaux) byl první automobilový závod v historii. Odehrál se ve Francii na trati mezi Paříží a Rouenem dne 22. července 1894. Soutěž vyhlásil deník Le Petit Journal.

* 22. červenec 1894 * Okruh Paříž-Rouen * 1 kol × 126 km = 126 km

Prvním v cíli byl Jules-Albert de Dion, který ale se svým parou poháněným vozem hlavní cenu nezískal. Prvním vozem poháněným benzínovým motorem v cíli byl Peugeot Alberta Lemaître. +more Prémii 5000 franků deníku Le Petit Journal, pro „účastníka, jehož vůz se nejvíce přiblíží ideálu“ si rozdělili výrobci Panhard et Levassor a Les fils de Peugeot frères („synové bratří Peugeotů“), jejichž vozidla byla „jednoduše použitelná “.

...

Paris Rouen Kategorie:Sportovní události v Paříži Kategorie:Motoristické sporty ve Francii Kategorie:Sport v roce 1894