2

Peter Hamerlík (* 2. ledna 1982 v Myjavě) je slovenský hokejista.

...

Hráčská kariéra

S hokejem začínal ve Skalici. Tam odehrál i první zápasy mezi seniory. +more Po draftu v roku 2000, kdy ho draftoval Pittsburgh Penguins ve třetím kole jako 84. v pořadí odešel do zámoří kde hrál v OHL za Kingston Frontenacs. V roce 2002 ho opět draftoval klub Boston Bruins v 5. kole jako 153. v pořadí. Po podpise smlouvy s Bostonem odehrál tři sezóny střídavě na farmě Bostonu za Providence Bruins v AHL a v ECHL postupně za kluby Cincinnati Cyclones, Reading Royals, Augusta Lynx a Trenton Titans. Před sezónou 2005/2006 se vrátil do Evropy a upsal se v rodné Skalici. Několik zápasů v rámci tohoto působení hraje v Senici. Po dvou sezónách strávených doma se rozhodl zamířit do zahraničí. Hrál za běloruský Chimik-SKA Novopolock a kazašský HK Kazcink-Torpedo Usť-Kamenogorsk. V sezóně 2009/2010 byl brankářem českého týmu HC Oceláři Třinec.

Zúčastnil se jako náhradní brankář MS 2010, MS 2011 a MS 2012.

Zajímavosti

1 zápas v extralize - 9. září 2009 proti HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 4 : 5 * 100 zápas v extralize - 10. +more října proti HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3 : 2 SN * Vychytané nuly v české extralize 23 .

Reprezentace

V dresu slovenské reprezentace odehrál 4 zápasy (stav k 4. května 2010). +more Reprezentoval Slovensko na Mistrovství světa hráčů do 18 let v roku 1999 a 2000, na Mistrovství světa hráčů do 20 let v roku 2002 a též na Mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2010 v Německu.

RokTýmSoutěžZMinZas.OGPOG%CHS
1999Slovensko 18MS-187420172,4391,9
2000Slovensko 18MS-182815532,2394,6
2002Slovensko 20MSJ420810182,3192,1
2012SlovenskoMS274,173543,2389,74

Legenda * Z - Odehrané zápasy (Zápasy) * MIN - Počet odchytaných minut (Minuty) * OG - Počet obdržených branek (Obdržené góly) * ČK - Počet vychytaných čistých kont (Čistá konta) * POG - Počet obdržených branek (Počet obdržených gólů) * Zas. - Počet zásahů (Počet chycených střel) * %CHS - % chycených střel (% chycených střel)