Petr Voříšek

8
4
2

Petr Voříšek (* 19. března 1979, Děčín) je český fotbalový obránce či defenzivní záložník, který momentálně působí v celku FK Junior Děčín. Mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002.

...

Mládežnické výběry

Petr Voříšek působil v některých mládežnických výběrech České republiky. Za reprezentaci do 18 let si připsal jeden start (výhra 3:0 25. +more března 1998 proti Itálii, skóroval na průběžných 1:0), za reprezentaci do 20 let rovněž jeden zápas (hrál první poločas 25. dubna 2000 proti Izraeli - výhra 5:1).

V letech 2000-2002 nastupoval za českou reprezentaci do 21 let. Celkem odehrál 20 zápasů s bilancí 13 výher, 4 remízy (zápasy na ME U21 s Itálií - 3:2 po prodloužení a Francií - 3:1 na pokutové kopy skončily vítězstvím ČR až po řádné hrací době) a 3 prohry, vstřelil 1 gól.

Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2002

Zúčastnil se Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2002 ve Švýcarsku, kde česká reprezentační jedenadvacítka vyhrála svůj premiérový titul, když ve finále porazila Francii na pokutové kopy.

V prvním zápase základní skupiny B 16. května prohrála česká reprezentace s Francií (0:2), trenér Miroslav Beránek nasadil Voříška v základní sestavě, ten odehrál plný počet minut a v 52. +more minutě dostal žlutou kartu. 19. května následoval zápas s Belgií konaný v Ženevě, Petr odehrál opět kompletní utkání, které skončilo výsledkem 1:0 pro ČR. Dostal opět žlutou kartu. V posledním zápase skupiny proti Řecku kvůli trestu za 2 žluté karty nehrál, zápas dospěl k remíze 1:1.

V semifinále 25. května narazil český výběr na tým Itálie, který porazil zlatým gólem na 3:2 Michala Pospíšila v 9. +more minutě prodloužení. Voříšek absolvoval na hřišti kompletních 100 minut.

Ve finále 28. května se ČR opět střetla s Francií. +more Tentokrát gól v řádné hrací době ani v prodloužení nepadl a musely rozhodnout pokutové kopy. V nich vynikl Petr Čech, jenž zlikvidoval 3 ze 4 pokusů soupeře. Petr Voříšek odehrál celé utkání a na konci mohl slavit se spoluhráči titul. Zároveň to bylo poslední vystoupení mladého hráče za reprezentační tým do 21 let.

A-mužstvo

První zápas v A-mužstvu české reprezentace absolvoval Petr Voříšek 11. října 2003 proti Rakousku, kvalifikační zápas hraný ve Vídni skončil vítězstvím ČR 3:2, Voříšek střídal v závěru Marka Jankulovského.

Celkem odehrál v seniorské reprezentaci 4 utkání s bilancí 2 výhry, 1 remíza a 1 prohra, vždy to bylo pouze na několik minut v utkání. Střelecky se neprosadil.