Pohár federace 1983

8
4
2

Pohár federace 1983 byl 21. ročník týmové tenisové soutěže žen v Poháru federace, největší každoročně hrané kolektivní soutěže v ženském sportu. Turnaj se odehrál mezi 17. až 24. červencem 1983 na otevřených antukových dvorcích. Dějištěm se stal tenisový klub Albisguetli ve švýcarském Curychu.

Vítězem se stalo Československo ve složení Hana Mandlíková, Helena Suková, Iva Budařová a Marcela Skuherská pod vedením nehrajícího kapitána Jana Kukala. Československý tým porazil v boji o titul západoněmecké družstvo, které hrálo v sestavě Claudia Kohdeová-Kilschová, Bettina Bungeová, Eva Pfaffová a Petra Keppelerová. +more Nehrajícím kapitánem byl Klaus Hofsass. Československo tak v soutěži získalo druhou trofej.

Poprvé od roku 1972 se do finále neprobojovaly Spojené státy nebo Austrálie.

Turnaj zahrnoval kvalifikační kolo, jehož vítězové postoupili do hlavního turnaje hraného vyřazovacím systémem. Z něho vzešel celkový vítěz Poháru federace. +more Poražení z prvního kola a kvalifikace odehráli #Turnaj útěchy|turnaj útěchy.

Kvalifikační kolo

Vítězné týmy z kvalifikačního kola postoupily do hlavního turnaje. Poražená družstva pak odehrála #Turnaj útěchy|turnaj útěchy. +more