Pohár federace 1986

8
4
2

Pohár federace 1986 byl 24. ročník týmové tenisové soutěže žen v Poháru federace, největší každoročně hrané kolektivní soutěže v ženském sportu. Turnaj se odehrál mezi 20. až 27. červencem 1986 na antukových dvorcích nově zrekonstruovaného štvanického areálu v Praze, sídle klubu I. ČLTK Praha. Centrální dvorec měl kapacitu osm tisíc diváků.

Vítězem se staly Spojené státy americké ve složení Martina Navrátilová, Zina Garrisonová, Chris Evertová Lloydová a Pam Shriverová. Nehrajícím kapitánem byl Marty Riessen. +more V boji o titul americký tým, v opakování předchozího finále, porazil trojnásobného obhájce Československo a získal tak celkově dvanáctý titul. Československé družstvo hrálo ve složení Helena Suková, Hana Mandlíková, Andrea Holíková a Regina Maršíková pod vedením nehrajícího kapitána Jiřího Medonose. Pro Navrátilovou to byla první návštěva rodného Československa od emigrace z komunistického režimu do Spojených států v roce 1975. Československá televize nesměla odvysílat závěrečný ceremoniál včetně jejího proslovu.

Turnaj zahrnoval kvalifikační kolo, jehož vítězové postoupili do hlavního turnaje hraného vyřazovacím systémem. Z něho vzešel celkový vítěz Poháru federace. +more Poražení z prvního kola a kvalifikace odehráli turnaj útěchy.

Kvalifikační kolo

Vítězné týmy z kvalifikačního kola postoupily do hlavního turnaje. Poražená družstva pak odehrála #Turnaj útěchy|turnaj útěchy. +more