Porsche Tennis Grand Prix 2018 – ženská čtyřhra

8
4
2

Ženská čtyřhra Porsche Tennis Grand Prix 2018 probíhala ve druhé polovině dubna 2018. Do deblové soutěže stuttgartského tenisového turnaje nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byl pár Raquel Atawová a Jeļena Ostapenková, jehož členky nestartovaly společně. Atawová nastoupila s Annou-Lenou Grönefeldovou. Spoluhráčkou Ostapenkové se stala Ukrajinka Olga Savčuková, s níž skončila ve čtvrtfinále na raketách Atawové s Grönefeldovou.

Vítězem se stal čtvrtý nasazený americko-německý pár Raquel Atawová a Anna-Lena Grönefeldová, který ve finále zdolal americko-českou dvojici Nicole Melicharová a Květa Peschkeová. Po dvousetovém průběhu 6-4 a 6-7 rozhodl až supertiebreak poměrem míčů [10-5]. +more Obě šampionky si do žebříčku WTA připsaly 470 bodů a získaly premiérovou společnou trofej. Vyjma finanční prémie také obdržely horské kolo Porsche Bike RX. Atawová vybojovala osmnáctý deblový titul na okruhu WTA Tour a stuttgartskou trofej obhájila. Pro Grönefeldovou to bylo šestnácté takové turnajové vítězství.