Prefontaine Classic 2019

8
4
2

PreClassic 2019 byl atletickým závodem série Diamond League, který se konal 30. května 2019 na Hayward Field v Eugene, USA. Toto bylo 45. vydání Prefontaine Classic, které je pojmenováno po legendárním americkém běžci Stevemi Prefontainem. Během této události se konaly závody v různých disciplínách, včetně sprintů, středních a dlouhých tratí, skoku do dálky a vrhu koulí. Mnoho světových atletů se zde představilo a bojovalo o vítězství a také o body do celkového hodnocení Diamond League. Výsledky jednotlivých disciplín přinášely mnoho vzrušení a nejlepší výkony. Někteří ze známých atletů úspěšně soutěžili a dosáhli vynikajících časů a výkonů. Mezi vítěze tohoto ročníku patřili například Noah Lyles v běhu na 200 metrů, Ajee Wilson v běhu na 800 metrů, Timothy Cheruiyot v běhu na 1500 metrů a Ryan Crouser ve vrhu koulí. Prefontaine Classic 2019 byl úspěšnou atletickou událostí s vysokým sportovním standardem. Přilákal atlety z celého světa a získal velkou pozornost fanoušků atletiky. Vítězové získali cenné body a posunuli se v celkovém pořadí Diamond League, což bylo pro ně důležité před nadcházejícími soutěžemi.

...

Muži

Disciplína1. místo2. +more místo3. místo
Běh na 100 mChristian Coleman 9,81Justin Gatlin 9,87Zharnel Hughes 9,97
Běh na 400 mMichael Norman 44,62Kahmari Montgomery 45,12Fred Kerley 45,33
Běh na 110 m překážekOrlando Ortega 13,24Wilhem Belocian 13,29Omar McLeod 13,29
Běh na 400 m překážekRai Benjamin 47,16Kyron McMaster 48,94Yasmani Copello 49,37
Skok o tyčiArmand Duplantis 593 cmSam Kendricks 588 cmPiotr Lisek 571 cm
Vrh koulíDarlan Romani 22,61 mRyan Crouser 22,17 mTomas Walsh 21,76 m
.

Ženy

Běh na 100 mMarie-Josée Ta Lou 11,02Aleia Hobbs 11,04Teahna Daniels 11,13
Běh na 200 mBlessing Okagbareová 22,05Elaine Thompsonová 22,21Dina Asherová-Smithová 22,42
Běh na 800 mCaster Semenyaová 1:55,70Ajee Wilsonová 1:58,36Raevyn Rogersová 1:58,65
Běh na 1500 mFaith Kipyegonová 3:59,04Laura Muirová 3:59,47Shelby Houlihanová 3:59,64
Běh na 3000 mSifan Hassanová 8:18,49Konstanze Klosterhalfeová 8:20,07Letesenbet Gideyová 8:20,27
Běh na 3000 m překážekBeatrice Chepkoechová 8:55,58Emma Coburnová 9:04,90Hyvin Kyiengová Jepkemoiová 9:05,81
Skok vysokýMarija Lasickeneová 204 cmVashti Cunninghamová 200 cmJaroslava Mahučichová 200 cm