Proton Malaysian Open 2012

8
4
2

Tenisový turnaj ATP Proton Malaysian Open 2012 se konal ve dnech 24.30. září v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpur. Hrálo se v hale na dvorcích s tvrdým povrchem. Turnaj se řadil do kategorie ATP World Tour 250 series. Odměny činily 947 750 USD.

Obhájce singlového titulu Janko Tipsarević na turnaji nestartoval. Soutěž dvouhry vyhrál druhý nasazený Argentinec Juan Mónaco, když ve finále porazil francouzskou turnajovou sedmičku Juliena Benneteaua po třísetové bitvě 7-5, 4-6 a 6-3. +more Ve čtyřhře zvítězila třetí nasazená rakousko-brazilská dvojice Eric Butorac a Jean-Julien Rojer po finálové výhře nad britským párem Colin Fleming a Ross Hutchins. Zápas měl vyrovnaný průběh. První dva sety si oba páry rozdělily stejným poměrem 5-7 a 7-5. Rozhodl tak až závěrečný supertiebreak, který skončil výsledkem [10-7] pro nasazenou dvojici.

Dvouhra

Nasazení hráčů

Čtyři nejvýše nasazení měli v 1. kole volný los. +more # David Ferrer (semifinále) # 'Juan Mónaco (vítěz) # Kei Nišikori (semifinále) # Alexandr Dolgopolov (2. kolo) # Feliciano López (2. kolo) # Pablo Andújar (1. kolo) # Julien Benneteau (finále) # Jürgen Melzer (1. kolo, skreč).

Jiná forma účasti v turnaji

Následující hráči získali divokou kartu do hlavní soutěže dvouhry: * Philip Davyděnko * Ariez Elyaas Deen Heshaam * Jimmy Wang

Následující hráči si zajistili účast v hlavní soutěži z kvalifikace: * Riccardo Ghedin * Dominic Inglot * Julian Knowle * Michael Yani ** Sanam Singh - jako šťastný poražený

;z dvouhry * Marcos Baghdatis * Santiago Giraldo * Martin Kližan * Sam Querrey * Andreas Seppi ze čtyřhry * Martin Kližan * Jürgen Melzer

Skrečování

;z dvouhry * Nikolaj Davyděnko * Martin Kližan * Jürgen Melzer (zranění levého čtyřhlavého svalu stehna)

Čtyřhra

Nasazené páry

# Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski (semifinále) # Daniele Bracciali / Marcelo Melo (semifinále) # Alexander Peya / Bruno Soares (vítězové) # Julian Knowle / Filip Polášek (čtvrtfinále)

[url=http://www. atpworldtour. +morecom/posting/2012/6003/mds. pdf]Pavouk dvouhry[/url] * [url=http://www. atpworldtour. com/posting/2012/6003/qs. pdf]Pavouk kvalifikace dvouhry[/url] * [url=http://www. atpworldtour. com/posting/2012/6003/mdd. pdf]Pavouk čtyřhry[/url].

Kategorie:ATP World Tour 2012 Kategorie:Proton Malaysian Open