Qatar ExxonMobil Open 2016

8
4
2

Qatar ExxonMobil Open 2016 byl tenisový turnaj mužů na profesionálním okruhu ATP World Tour, hraný v areálu Khalifa International Tennis and Squash Complex na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem Plexicushion. Konal se na úvod sezóny mezi 4. až 9. lednem 2016 v katarském hlavním městě Dauhá jako dvacátý čtvrtý ročník turnaje.

Událost se řadila do kategorie ATP World Tour 250. Celkový rozpočet činil 1 283 855 dolarů. +more Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stala úřadující světová jednička Novak Djoković ze Srbska. Posledním přímým účastníkem hlavní singlové soutěže byl 94. ukrajinský hráč žebříčku Illja Marčenko, kterému obhájce trofeje David Ferrer podlehl v úvodním kole.

Jubilejní šedesátý singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval Novak Djoković. Deblovou část ovládl španělský pár Feliciano López a Marc López.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Marsel İlhan * Malek Džazírí * Mubarak Shannan Zayid

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Benjamin Becker * Dustin Brown * Kyle Edmund * Aslan Karacev

;před zahájením turnaje * Steve Darcis → nahradil jej Illja Marčenko * Richard Gasquet (zranění zad) → nahradil jej Marco Cecchinato * Guido Pella → nahradil jej Paul-Henri Mathieu

Jean-Julien RojerHoria Tecău5. 1. +more
Jamie MurrayBruno Soares29. 2.
Feliciano LópezMarc López67. 3.
Philipp PetzschnerAlexander Peya74. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Jabor Mohammed Ali Mutawa / Malek Džazírí * Mousa Shanan Zayed / Mubarak Shannan Zayid

Novak Djoković vs. Rafael Nadal, 6-1, 6-2

Feliciano López / Marc López vs. Philipp Petzschner / Alexander Peya, 6-4, 6-3