Qatar Total Open 2013

8
4
2

Qatar Total Open 2013 byl profesionální tenisový turnaj žen, který se konal na dvorcích s tvrdým povrchem v katarském Dauhá. Byl součástí kategorie WTA Premier 5 a patřil k sérii turnajů WTA Tour 2013. Konal se mezi 11. a 17.únorem 2013. Organizátorem turnaje byla společnost Qatar Tennis Federation. Celková dotace turnaje činila 2,369,000 amerických dolarů. Vítězkou dvouhry se stala Srbka Anastasija Sevastovová, která ve finále porazila Naděždu Petrovovou z Ruska. Vítězem čtyřhry se stala ruská dvojice Jekatěrina Makarovová a Jaroslava Švedovová, která ve finále zdolala turecko-čínský pár Cagla Büyükakçayová a Zhang Shuai.

Qatar Total Open 2013 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v areálu Khalifa International Tennis and Squash Complex. Konal se mezi 11.17. únorem 2013 ve katarském hlavním městě Dauhá jako 11. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 2 216 000 dolarů patřil do úrovně Premier 5 kategorie WTA Premier Tournaments. Do soutěže dvouhry nastoupilo padesát šest hráček a čtyřhry se účastnilo dvacet šest párů.

Přestože singlový titul obhájila stávající světová jednička Viktoria Azarenková z Běloruska, bodový zisk jí nestačil na udržení v čele světové klasifikace. První hráčkou byla nepřetržitě 32 týdnů, což představovalo 20. +more nejdelší období bez přerušení. V následném pondělním vydání žebříčku z 18. února ji na špici vystřídala Američanka Serena Williamsová, která prohrála ve finále.

Williamsová se na světový trůn vrátila pošesté v kariéře, jakožto nejstarší světová jednička v historii WTA. Dne 18. +more února 2013 jí bylo 31 let, 4 měsíce a 24 dní, čímž předstihla krajanku Chris Evertovou, která se v listopadu 1985 nejlepší hráčkou stala ve 30 letech, 11 měsících a 3 dnech.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"|Vítězkabackground:#ededed;"|Fbackground:#ededed;"|SFbackground:#ededed;"|ČFbackground:#ededed;"|16 v kolebackground:#ededed;"|32 v kolebackground:#ededed;"|64 v koleQQ2Q1
dvouhra90062039522512570130201
čtyřhra9006203952251251

Finanční odměny

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"|Vítězkabackground:#ededed;"|Fbackground:#ededed;"|SFbackground:#ededed;"|ČFbackground:#ededed;"|16 v kolebackground:#ededed;"|32 v kolebackground:#ededed;"|64 v koleQ2Q1