Qatar Total Open 2014 – ženská dvouhra

8
4
2

Do soutěže ženské dvouhry na tenisovém turnaji Qatar Total Open 2014 nastoupilo padesát šest hráček. Obhájkyní titulu byla Běloruska Viktoria Azarenková, která však titul neobhajovala, protože se z turnaje musela odhlásit z důvodu zranění.

Titul vyhrála Rumunka Simona Halepová, když ve finále porazila německou tenistku Angelique Kerberovou ve dvou setech.

Nasazení hráček

Osm nejvýše nasazených hráček mělo volný los do druhého kola. # Li Na (3. +more kolo) # Agnieszka Radwańská (semifinále) # Petra Kvitová (čtvrtfinále) # Sara Erraniová (čtvrtfinále) # Jelena Jankovićová (semifinále) # Angelique Kerberová (finále) # 'Simona Halepová (vítězka) # Caroline Wozniacká (2. kolo) # Ana Ivanovićová (2. kolo) # Dominika Cibulková (1. kolo, skreč) # Roberta Vinciová (1. kolo) # Samantha Stosurová (2. kolo) # Carla Suárezová Navarrová (odstoupila z důvodu poranění lokte) # Sloane Stephensová (1. kolo) # Eugenie Bouchardová (1. kolo) # Kirsten Flipkensová (1. kolo).