Qatar Total Open 2014 – ženská čtyřhra

8
4
2

Do soutěže ženské čtyřhry na tenisovém turnaji Qatar Total Open 2014 nastoupilo dvacet osm dvojic. Obhájcem titulu byl italský pár Sara Erraniová a Roberta Vinciová, jenž však prohrál s pozdějšími finalistkami soutěže Květou Peschkeovou a Katarinou Srebotnikovou

Trofej získala druhá nasazená dvojice Sie Šu-wej a Pcheng Šuaj, jehož členky ve finále porazily česko-slovinskou dvojici Peschkeová-Srebotniková hladce ve dvou setech 6-4 a 6-0. Obě vítězky si připsaly do žebříčku 900 bodů a obsadily první dvě pozice. +more Poprvé v historii tak čínský tenista vystoupal na první místo v profesionálním tenisovém žebříčku. Druhé místo Sie Šu-wej také znamenalo historicky nejlepší umístění pro Tchaj-wan.

Nasazení párů

Čtyři nejvýše nasazené páry měly volný los do druhého kola. # Sara Erraniová / Roberta Vinciová (semifinále) # ' Sie Šu-wej / Pcheng Šuaj (vítězky) # Květa Peschkeová / Katarina Srebotniková (finále) # Cara Blacková / Sania Mirzaová (čtvrtfinále) # Andrea Hlaváčková / Lucie Šafářová (1. +more kolo) # Raquel Kopsová-Jonesová / Abigail Spearsová (2. kolo) # Naděžda Petrovová / Anastasija Pavljučenkovová (semifinále) # Kristina Mladenovicová / Flavia Pennettaová (1. kolo).