Rakuten Japan Open Tennis Championships 2019 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra Rakuten Japan Open Tennis Championships 2019 probíhala v první polovině října 2019. Do deblové soutěže tokijského tenisového turnaje hraného na tvrdém povrchu nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byl japonsko-německý pár Ben McLachlan a Jan-Lennard Struff, jehož členové nestartovali společně. McLachlan nastoupil s Britem Lukem Bambridgem. V úvodním kole je vyřadili Divij Šaran a Artem Sitak. Spoluhráčem Struffa se stal Francouz Lucas Pouille, s nímž skončil v semifinále na raketách Mektiće se Škugorem.

Vítězem se stal druhý nasazený, francouzský pár Nicolas Mahut a Édouard Roger-Vasselin, který ve finále za 1. 42 hodiny zdolal Chorvaty Nikolu Mektiće s Frankem Škugorem po dvousetovém průběhu 7-6 a 6-4. +more Oba šampioni si do žebříčku ATP připsali 500 bodů a získali sedmou společnou trofej, respektive první sezónní jako pár. Mahut vybojoval dvacátý šestý deblový titul na okruhu ATP Tour. Pro Rogera-Vasselina to bylo devatenácté takové turnajové vítězství.

Nasazení párů

# Marcel Granollers / Horacio Zeballos (1. kolo) # Nicolas Mahut / Édouard Roger-Vasselin (vítězové) # Rajeev Ram / Joe Salisbury (čtvrtfinále) # Mate Pavić / Bruno Soares (čtvrtfinále)