4
2

Reineris Salas Pérez (* 17. března 1987) je kubánský zápasník-volnostylař.

Sportovní kariéra

Začínal s gymnastikou, kterou na střední sportovní škole EIDE (Escuela de Iniciación Deportiva Escolar) v rodném Havně kombinoval s judem. Při hledání ideální sportu se v 16 letech dostal k zápasu ve volném stylu. +more Připravuje se ve vrcholovém tréninkovém středisku CEAR (Centro de Entrenamiento de Alto Rendimiento) pod vedením Julio Mendiety. V kubánské mužské reprezentaci se pohyboval od roku 2006 ve váze do 84 kg. V roce 2008 uspěl v kubánské olympijské nominaci pro start na olympijských hrách v Pekingu. Po úvodní těsné výhře 2:1 na sety proti Američanovi Andy Hrovatovi prohrál ve čtvrtfinále s Turkem Serhatem Balcım 0:2 na sety.

V letech 2011 a 2012 se dostal do složité životní situaci, když byl za údajnou nedisciplinovanost vyřazen z kubánské reprezentace. Vrátil se v roce 2013 druhým místem na mistrovství světa v Budapešti a v roce 2016 se vítězstvím na dubnové panamerické olympijské kvalifikaci v texaském Friscu kvalifikoval na olympijské hry v Riu. +more V Riu prohrál ve čtvrtfinále s reprezentantem Turecka Selimem Yaşarem 2:5 na technické body a přes opravy se probojoval do boje o třetí místo proti Američanu J'den Coxovi. Vyrovnaný duel prohrával do poslední minuty 0:1 na technické body. V poslední minutě došlo k několika nepřehledným situacím v parteru, za které dostal 6 sekund před koncem vyrovnávací bod. Tím se dostal do vedením jako poslední bodující a sahal po bronzové olympijské medaili. Američané však podali protest a jury po několika minutách zkoumání videozáznamu přiznala Coxovi ze závěrečné akce 2 body. Kubánci s verdiktem nesouhlasili a opustili hrací plochu. Zápas tak skončil 6 sekund před koncem jeho odstoupením za stavu 1:3 na technické body. Obsadil dělené 5. místo.

Od roku 2017 startuje ve vyšší váze do 97 kg.

Turnaj20062007200820092010201120122013201420152016201720182019
1920212223242526272829303132
-84-86-97
Olympijské hryúč. -5. +more
Mistrovství světa--8. 3. -2. 2. úč. úč. --
Panamerické hry--1. 3.
Panamerické mistrovství1. -5. 1. 1. ---1. -2. -1. 2.
MS juniorů3. 3.
.

Kategorie:Kubánští volnostylaři Kategorie:Kubánští olympionici Kategorie:Narození 17. +more března Kategorie:Narození v roce 1987 Kategorie:Narození v Havaně Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži.