Rolex Paris Masters 2021

8
4
2

Rolex Paris Masters 2021 byl tenisový turnaj mužského profesionálního okruhu ATP Tour, který se konal ve dnech 1. až 7. listopadu 2021 v hale AccorHotels Arena v Paříži. Jednalo se o 49. ročník Paris Masters, který patřil do kategorie ATP Tour Masters 1000. Obhájcem titulu ve dvouhře byl rusko-španělský tenista Daniil Medveděv, kterého v semifinále vyřadil Němec Alexander Zverev. Ve finále pak Zverev porazil světovou jedničku Novaka Djokoviće. V soutěži čtyřhry triumfoval švédsko-rumunský pár Robert Lindstedt a Horia Tecău, kteří ve finále přehráli australsko-finskou dvojici John Peers a Henri Kontinen. Ženská dvouhra na Paris Masters 2021 probíhala na kurtu haly AccorHotels Arena v Paříži. Turnaj byl zařazen do kalendáře tenisového okruhu WTA Tour. Obhájkyní titulu byla běloruská tenistka Aryna Sabalenková, která skončila v semifinále na raketě Darcy Harrison. Vítězkou se stala 20letá Američanka Cori Gauffová, která ve finále zdolala krajanku Harrisonovou a získala první kariérní titul ve dvouhře na okruhu WTA Tour. Turnaj Rolex Paris Masters 2021 byl jedním z posledních přípravných turnajů před závěrečným Turnajem mistrů v Turíně.

Rolex Paris Masters 2021 byl profesionální tenisový turnaj mužů, hraný jako součást okruhu ATP Tour, v komplexu arény Bercy na krytých dvorcích s tvrdým povrchem GreenSet. Probíhal mezi 1. až 7. listopadem 2021 ve francouzské metropoli Paříži jako jubilejní padesátý ročník. Generálním sponzorem se popáté stala švýcarská hodinářská firma Rolex.

Turnaj dodotovaný částkou 3 732 608 eur patřil do kategorie ATP Tour Masters 1000. Představoval závěrečnou událost této série. +more Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stala srbská světová jednička Novak Djoković. Jako poslední přímý účastník do singlové soutěže nastoupil 58. hráč žebříčku, Australan John Millman.

Osmdesátý šestý singlový titul na okruhu ATP Tour a třicátý sedmý v sérii Masters získal Novak Djoković. Po vítězství na grandslamovém French Open 2021 ovládl i druhý pařížský turnaj v jedné sezóně, což před ním dokázali pouze Ilie Năstase (1973) a Andre Agassi (1999). +more Z Paris Masters si odvezl rekordní šestou trofej. Čtyřhru ovládla německo-novozélandská dvojice Tim Pütz a Michael Venus, jejíž členové vyhráli druhý společný titul.

Rozdělení bodů a finančních odměn

Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;
center|dvouhra{{malé
} |rowspan=2|1000 |rowspan=2|600 |rowspan=2|360 |rowspan=2|180 |rowspan=2|90 |45 |10 |25 |16 |0 |- | style="background:#ededed;" align=center|čtyřhra|| style="background:#ededed;" align="center"| |0 |N/A |N/A |N/A |N/A |}

Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;"
} | 336 030 € | 187 000 € | 106 000 € | 60 000 € | 36 000 € | 22 000 € | 13 700 € | 7 625 € | 4 500 € |- | style="background:#ededed;" align=center|čtyřhra|| style="background:#ededed;" align="center"| | 70 000 € | 50 000 € | 34 000 € | 23 300 € | 15 250 € | 9 400 € |N/A |N/A |N/A |- |colspan=11 align=center| |}

Jiné formy účasti na turnaji

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Richard Gasquet * Pierre-Hugues Herbert * Andy Murray * Arthur Rinderknech

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Jenson Brooksby * Hugo Gaston * Marcos Giron * Miomir Kecmanović * Gianluca Mager * Tommy Paul * Mikael Ymer

Následující hráči postoupili z kvalifikace jako šťastní poražení: * Dominik Koepfer * Lorenzo Musetti * Alexei Popyrin

;před začátkem turnaje * Matteo Berrettini → nahradil jej Lorenzo Musetti * Roger Federer → nahradil jej Albert Ramos-Viñolas * Cristian Garín → nahradil jej Adrian Mannarino * David Goffin → nahradil jej Frances Tiafoe * Lloyd Harris → nahradil jej Alexei Popyrin * Ugo Humbert → nahradil jej John Millman * John Isner → nahradil jej James Duckworth * Rafael Nadal → nahradil jej Ilja Ivaška * Milos Raonic → nahradil jej Benoît Paire * Denis Shapovalov → nahradil jej Mackenzie McDonald * Dominic Thiem → nahradil jej Laslo Djere v průběhu turnaje * Jenson Brooksby → nahradil jej Dominik Koepfer

Čtyřhra

Nasazení párů

ZeměHráčZeměHráčATPNasazení
Nikola MektićMate Pavić3. 1. +more
Rajeev RamJoe Salisbury7. 2.
Pierre-Hugues HerbertNicolas Mahut11. 3.
Marcel GranollersHoracio Zeballos15. 4.
Juan Sebastián CabalRobert Farah25. 5.
John PeersFilip Polášek25. 6.
Kevin KrawietzHoria Tecău30. 7.
Ivan DodigMarcelo Melo31. 8.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Benjamin Bonzi / Arthur Rinderknech * Novak Djoković / Filip Krajinović

Následující páry nastoupily do čtyřhry z pozice náhradníků: * Roberto Bautista Agut / Alexandr Bublik * Santiago González / Andrés Molteni

;před začátkem turnaje * Félix Auger-Aliassime / Hubert Hurkacz → nahradili je Andrej Golubjev / Aslan Karacev * Cristian Garín / Santiago González → nahradili je Fabio Fognini / Lorenzo Sonego * Marcel Granollers / Horacio Zeballos → nahradili je Roberto Bautista Agut / Alexandr Bublik * Karen Chačanov / Andrej Rubljov → nahradili je Santiago González / Andrés Molteni

Novak Djoković vs. Daniil Medveděv, 4-6, 6-3, 6-3

Tim Pütz / Michael Venus vs. Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut, 6-3, 6-7(4-7), [11-9]