Rothesay Open Nottingham 2022 – ženská čtyřhra

8
4
2

Ženská čtyřhra Rothesay Open Nottingham 2022 probíhala v první polovině června 2022. Do deblové soutěže nottinghamského tenisového turnaje hraného na trávě nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byl ukrajinsko-japonský pár Ljudmyla Kičenoková a Makoto Ninomijová, který do turnaje nezasáhl. Ninomijová dala přednost souběžně hranému Libéma Open.

Vítězem se stal nejvýše nasazený brazilsko-čínský pár Beatriz Haddad Maiová a Čang Šuaj, který ve finále zdolal americko-rumunské turnajové čtyřky Caroline Dolehideovou s Monicou Niculescuovou po dvousetovém průběhu 7-6(7-2) a 6-3. Obě šampionky si do žebříčku WTA připsaly 280 bodů a získaly při první společné účasti premiérovou trofej. +more Haddad Maiová na okruhu WTA Tour vybojovala čtvrtý deblový titul a pro Čang Šuaj to bylo dvanácté takové turnajové vítězství. Haddad Maiová navíc vítězstvím zkompletovala tzv. „double“, když předtím ovládla i singlovou část soutěže. To dokázala jako druhá hráčka v probíhající sezóně po Bartyové na Adelaide International.

Kategorie:Rothesay Open Nottingham 2022