Ruben Loftus-Cheek

8
4
2

Ruben Ira Loftus-Cheek (* 23. ledna 1996 Londýn) je anglický profesionální fotbalista, který hraje na pozici středního záložníka za italský klub AC Milán. Mezi lety 2017 a 2018 odehrál také 10 utkání v dresu anglické reprezentace.

...

Chelsea

Loftus-Cheek hrál od osmi let v mládežnických týmech klubu Chelsea FC.

Sezóna 2014/15

Do A-mužstva jej vytáhl v závěru roku 2014 portugalský trenér José Mourinho. Premiéru zažil 10. +more prosince 2014 v zápase základní skupiny Ligy mistrů UEFA 2014/15 proti Sportingu Lisabon, šel na hřiště na závěrečných sedm minut (výhra 3:1, postup do osmifinále z 1. místa). V Premier League debutoval 31. ledna 2015 proti Manchesteru City, když v 92. minutě vystřídal Oscara (utkání skončilo 1:1). 3. února 2015 byl spolu s Isaiahem Brownem připsán na soupisku A-týmu. Do základní sestavy Chelsea v Premier League se dostal 10. 5. 2015 proti Liverpoolu (Chelsea už v té době měla jistý titul pro mistra Premier League). Odehrál 60 minut. Další start v seniorském týmu si připsal o týden později ve 37. kole Premier League proti West Bromwich Albion (odehrál 73 minut, prohra 0:3).

Sezóna 2015/16

Debutový gól vstřelil 10. 1. +more 2016 ve třetím kole FA Cupu proti třetiligovému Scunthorpe United (výhra 2:0, postup do dalšího kola). Na hřiště přišel ve 45. minutě. Dne 2. 4. 2016 si v zápase proti Aston Ville připsal svůj první ligový gól, když ve 26. minutě otevíral skóre (Chelsea vyhrála 4:0, Ruben odehrál celý zápas).

Crystal Palace (hostování)

V červenci 2017 odešel z Chelsea na hostování do jiného anglického prvoligového klubu Crystal Palace FC.

Ruben Loftus-Cheek reprezentuje Anglii v mládežnických výběrech, nastupoval za výběry U16, U17, U19 a U21.