Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 1960
Technology
12 hours ago
8
4
2
Author
Albert FloresZávody v rychlobruslení se na Zimních olympijských hrách 1960 ve Squaw Valley uskutečnily ve dnech 20.-27. února 1960 na otevřené dráze Squaw Valley Olympic Skating Rink.
Přehled
Ve Squaw Valley měly olympijskou premiéru ženské závody, na programu tedy bylo celkem 8 závodů, čtyři pro muže a čtyři pro ženy. Muži startovali na tratích 500 m, 1500 m, 5000 m a 10 000 m, ženy na tratích 500 m, 1000 m, 1500 m a 3000 m.
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlatá olympijská medaile Zlato | +moresvg|25px'>Stříbrná olympijská medaile Stříbro | Bronzová olympijská medaile Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | left | 6 | 3 | 3 | 12 |
2. | left | 2 | 1 | 0 | 3 |
3. | left | 1 | 1 | 0 | 2 |
4. | left | 0 | 1 | 1 | 2 |
4. | left | 0 | 1 | 1 | 2 |
6. | left | 0 | 0 | 1 | 1 |
6. | left | 0 | 0 | 1 | 1 |
6. | left | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkově | Celkově | 9 | 7 | 8 | 24 |
Muži
500 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Jevgenij Grišin | 40,2 (=WR) | 0,0 | ||
William Disney | 40,3 | +0,1 | ||
Rafael Grač | 40,4 | +0,2 | ||
4. | Hasse Wilhelmsson | 40,5 | +0,3 | |
5. +more | Gennadij Voronin | 40,7 | +0,5 | |
6. | Alv Gjestvang | 40,8 | +0,6 | |
7. | Terry McDermott | 40,9 | +0,7 | |
7. | Toivo Salonen | 40,9 | +0,7 | |
9. | Fumio Nagakubo | 41,1 | +0,9 | |
10. | Eddie Rudolph | 41,2 | +1,0 | |
10. | Jurij Malyšev | 41,2 | +1,0 | |
10. | Henk van der Grift | 41,2 | +1,0 |
1500 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Roald Aas | 2:10,4 | 0,0 | ||
Jevgenij Grišin | 2:10,4 | 0,0 | ||
Boris Stenin | 2:11,5 | +1,1 | ||
4. | Jouko Jokinen | 2:12,0 | +1,6 | |
5. +more | Per-Olof Brogren | 2:13,1 | +2,7 | |
5. | Juhani Järvinen | 2:13,1 | +2,7 | |
7. | Toivo Salonen | 2:13,1 | +2,7 | |
8. | André Kouprianoff | 2:13,3 | +2,9 | |
9. | Helmut Kuhnert | 2:13,6 | +3,2 | |
10. | Raymond Gilloz | 2:14,2 | +3,8 |
5000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Viktor Kosičkin | 7:51,3 | 0,0 | ||
Knut Johannesen | 8:00,8 | +9,5 | ||
Jan Pesman | 8:05,1 | +13,8 | ||
4. | Torstein Seiersten | 8:05,3 | +14,0 | |
5. +more | Valerij Kotov | 8:05,4 | +14,1 | |
6. | Oleg Gončarenko | 8:06,6 | +15,3 | |
7. | Ivar Nilsson | 8:09,1 | +17,8 | |
7. | Keijo Tapiovaara | 8:09,1 | +17,8 | |
9. | André Kouprianoff | 8:10,4 | +19,1 | |
10. | Raymond Gilloz | 8:11,5 | +20,2 |
10 000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Knut Johannesen | 15:46,6 (WR) | 0,0 | ||
Viktor Kosičkin | 15:49,2 | +2,6 | ||
Kjell Bäckman | 16:14,2 | +27,6 | ||
4. | Ivar Nilsson | 16:26,0 | +39,4 | |
5. +more | Terence Monaghan | 16:31,6 | +45,0 | |
6. | Torstein Seiersten | 16:33,4 | +46,8 | |
7. | Olle Dahlberg | 16:34,6 | +48,0 | |
8. | Juhani Järvinen | 16:35,4 | +48,8 | |
9. | Keijo Tapiovaara | 16:37,2 | +50,6 | |
10. | Ross Zucco | 16:37,6 | +51,0 |
Ženy
500 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Helga Haaseová | 45,9 (OR) | 0,0 | ||
Natalja Dončenková | 46,0 | +0,1 | ||
Jeanne Ashworthová | 46,1 | +0,2 | ||
4. | Tamara Rylovová | 46,2 | +0,3 | |
5. +more | Hacue Takemizawaová | 46,6 | +0,7 | |
6. | Klara Gusevová | 46,8 | +0,9 | |
6. | Elwira Seroczyńská | 46,8 | +0,9 | |
8. | Fumie Hamaová | 47,4 | +1,5 | |
9. | Doreen Ryanová | 47,7 | +1,8 | |
10. | Kathy Mulhollandová | 47,9 | +2,0 |
1000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Klara Gusevová | 1:34,1 (OR) | 0,0 | ||
Helga Haaseová | 1:34,3 | +0,2 | ||
Tamara Rylovová | 1:34,8 | +0,7 | ||
4. | Lidija Skoblikovová | 1:35,3 | +1,2 | |
5. +more | Hacue Takemizawaová | 1:35,8 | +1,7 | |
5. | Helena Pilejczyková | 1:35,8 | +1,7 | |
7. | Fumie Hamaová | 1:36,1 | +2,0 | |
8. | Jeanne Ashworthová | 1:36,5 | +2,4 | |
9. | Eevi Huttunenová | 1:37,2 | +3,1 | |
10. | Iris Sihvonenová | 1:37,3 | +3,2 |
1500 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Lidija Skoblikovová | 2:25,2 (WR) | 0,0 | ||
Elwira Seroczyńská | 2:25,7 | +0,5 | ||
Helena Pilejczyková | 2:27,1 | +1,9 | ||
4. | Klara Gusevová | 2:28,7 | +3,5 | |
5. +more | Valentina Steninová | 2:29,2 | +4,0 | |
6. | Iris Sihvonenová | 2:29,7 | +4,5 | |
7. | Christina Scherlingová | 2:31,5 | +6,3 | |
8. | Helga Haaseová | 2:31,7 | +6,5 | |
9. | Elsa Einarssonová | 2:32,9 | +7,7 | |
10. | Fumie Hamaová | 2:33,3 | +8,1 |
3000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Lidija Skoblikovová | 5:14,3 (OR) | 0,0 | ||
Valentina Steninová | 5:16,9 | +2,6 | ||
Eevi Huttunenová | 5:21,0 | +6,7 | ||
4. | Hacue Takemizawaová | 5:21,4 | +7,1 | |
5. +more | Christina Scherlingová | 5:25,5 | +11,2 | |
6. | Helena Pilejczyková | 5:26,2 | +11,9 | |
7. | Elwira Seroczyńská | 5:27,3 | +13,0 | |
8. | Jeanne Ashworthová | 5:28,5 | +14,2 | |
9. | Tamara Rylovová | 5:30,0 | +15,7 | |
10. | Jošiko Takanová | 5:30,9 | +16,6 |
Program
wikitable | Den | Datum | Závod |
---|---|---|---|
den 3 | 20. února 1960 | 500 m ženy | |
den 4 | 21. +more února 1960 | 1500 m ženy | |
den 5 | 22. února 1960 | 1000 m ženy | |
den 6 | 23. února 1960 | 3000 m ženy | |
den 7 | 24. února 1960 | 500 m muži | |
den 8 | 25. února 1960 | 5000 m muži | |
den 9 | 26. února 1960 | 1500 m muži | |
den 10 | 27. února 1960 | 10 000 m muži |
Zúčastněné země
Externí odkazy
[url=http://www. la84foundation. +moreorg/6oic/OfficialReports/1960/1960w. pdf]Squaw Valley 1960 Official Report - Speed Skating[/url] , la84foundation. org * [url=https://www. speedskatingnews. info/en/results/. eventID=742]Výsledky závodů v rychlobruslení na ZOH 1960[/url], speedskatingnews. info.
Kategorie:Sporty na Zimních olympijských hrách 1960 1960 Kategorie:Rychlobruslení v USA Kategorie:Sport v Olympic Valley Kategorie:Rychlobruslení v roce 1960