Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 2014 – stíhací závod družstev muži
Technology
12 hours ago
8
4
2
Author
Albert FloresStíhací závod družstev mužů na Zimních olympijských hrách 2014 se konal v hale Adler-Arena ve dnech 21. a 22. února 2014. Čeští závodníci se jej nezúčastnili.
Ruský tým byl v listopadu 2017 Mezinárodním olympijským výborem zpětně diskvalifikován, a to kvůli údajnému zapojení Alexandra Rumjanceva a Ivana Skobreva do ruského dopingového skandálu na ZOH v Soči. Po hromadném odvolání ruských sportovců byl na začátku února 2018 jejich trest Mezinárodní sportovní arbitráží zrušen.
Výsledky
Čtvrtfinále
Vítězné týmy z každé jízdy postoupily do dvou semifinálových jízd, ostatní družstva postoupila do finálových jízd o páté až osmé místo.
Pořadí | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Postup |
---|---|---|---|---|---|
Čtvrtfinále 1 | Čtvrtfinále 1 | Čtvrtfinále 1 | Čtvrtfinále 1 | Čtvrtfinále 1 | Čtvrtfinále 1 |
1. +more | Mathieu Giroux Lucas Makowsky Denny Morrison | 3:43,30 | 0,00 | Semifinále 1 | |
2. | Shani Davis Brian Hansen Jonathan Kuck | 3:46,82 | +3,52 | Finále D | |
Čtvrtfinále 2 | Čtvrtfinále 2 | Čtvrtfinále 2 | Čtvrtfinále 2 | Čtvrtfinále 2 | Čtvrtfinále 2 |
1. | Ču Hjong-čun Kim Čchol-min I Sung-hun | 3:40,84 | 0,00 | Semifinále 1 | |
2. | Alexandr Rumjancev Ivan Skobrev Denis Juskov | 3:44,22 | +3,38 | Finále C | |
Čtvrtfinále 3 | Čtvrtfinále 3 | Čtvrtfinále 3 | Čtvrtfinále 3 | Čtvrtfinále 3 | Čtvrtfinále 3 |
1. | Zbigniew Bródka Konrad Niedźwiedzki Jan Szymański | 3:42,78 | 0,00 | Semifinále 2 | |
2. | Håvard Bøkko Håvard Holmefjord Lorentzen Sverre Lunde Pedersen | 3:43,19 | +0,41 | Finále C | |
Čtvrtfinále 4 | Čtvrtfinále 4 | Čtvrtfinále 4 | Čtvrtfinále 4 | Čtvrtfinále 4 | Čtvrtfinále 4 |
1. | Jan Blokhuijsen Sven Kramer Koen Verweij | 3:44,48 | 0,00 | Semifinále 2 | |
2. | Alexis Contin Ewen Fernandez Benjamin Macé | 3:53,17 | +8,69 | Finále D |
Semifinále
Vítězné týmy obou jízd postoupily do finále o zlatou medaili, poražená družstva postoupila do finále o bronz.
Pořadí | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Postup |
---|---|---|---|---|---|
Semifinále 1 | Semifinále 1 | Semifinále 1 | Semifinále 1 | Semifinále 1 | Semifinále 1 |
1. +more | Ču Hjong-čun Kim Čchol-min I Sung-hun | 3:42,32 | 0,00 | Finále A | |
2. | Mathieu Giroux Lucas Makowsky Denny Morrison | 3:45,28 | +2,96 | Finále B | |
Semifinále 2 | Semifinále 2 | Semifinále 2 | Semifinále 2 | Semifinále 2 | Semifinále 2 |
1. | Jan Blokhuijsen Sven Kramer Koen Verweij | 3:40,79 | 0,00 | Finále A | |
2. | Zbigniew Bródka Konrad Niedźwiedzki Jan Szymański | 3:52,08 | +11,29 | Finále B |
Finále
Pořadí | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Finále A | Finále A | Finále A | Finále A | Finále A |
Jan Blokhuijsen Sven Kramer Koen Verweij | 3:37,71 (OR) | 0,00 | ||
Ču Hjong-čun Kim Čchol-min I Sung-hun | 3:40,85 | +3,14 | ||
Finále B | Finále B | Finále B | Finále B | Finále B |
Zbigniew Bródka Konrad Niedźwiedzki Jan Szymański | 3:41,94 | 0,00 | ||
4. | Mathieu Giroux Lucas Makowsky Denny Morrison | 3:44,27 | +2,33 | |
Finále C | Finále C | Finále C | Finále C | Finále C |
5. +more | Håvard Bøkko Sverre Lunde Pedersen Simen Spieler Nilsen | 3:44,91 | 0,00 | |
6. | Alexandr Rumjancev Alexej Jesin Denis Juskov | 3:49,85 | +4,94 | |
Finále D | Finále D | Finále D | Finále D | Finále D |
7. | Brian Hansen Jonathan Kuck Joey Mantia | 3:46,50 | 0,00 | |
8. | Alexis Contin Ewen Fernandez Benjamin Macé | 3:51,76 | +5,26 |
Odkazy
Reference
Externí odkazy
[url=http://www.speedskatingnews.info/en/results/?eventresultID=147765]Výsledky stíhacího závodu družstev mužů[/url], speedskatingnews.info