Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 1992
Author
Albert FloresZávody v rychlobruslení se na Zimních olympijských hrách 1992 v Albertville uskutečnily ve dnech 8.-23. února 1992 na dráze Stade de Patinage Olympique. Jednalo se o poslední olympijské závody v rychlobruslení, které se konaly na venkovní otevřené dráze.
Přehled
Dnešní podoba Stade de Patinage Olympique po přestavbě na atletický ovál s fotbalovým hřištěm V Albertville bylo na programu celkem 10 závodů, pět pro muže a pět pro ženy. +more Muži startovali na tratích 500 m, 1000 m, 1500 m, 5000 m a 10 000 m, ženy na tratích 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m a 5000 m.
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlatá olympijská medaile Zlato | +moresvg|25px'>Stříbrná olympijská medaile Stříbro | Bronzová olympijská medaile Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | left | 5 | 3 | 3 | 11 |
2. | left | 2 | 2 | 1 | 5 |
3. | left | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | left | 1 | 1 | 2 | 4 |
5. | left | 0 | 2 | 0 | 2 |
6. | left | 0 | 1 | 3 | 4 |
7. | left | 0 | 1 | 0 | 1 |
8. | left | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkově | Celkově | 10 | 10 | 10 | 30 |
Muži
500 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Uwe-Jens Mey | 37,14 | 0,00 | ||
Tošijuki Kuroiwa | 37,18 | +0,01 | ||
Džun’iči Inoue | 37,26 | +0,12 | ||
4. | Dan Jansen | 37,46 | +0,32 | |
5. +more | Gerard van Velde | 37,49 | +0,35 | |
5. | Jasunori Mijabe | 37,49 | +0,35 | |
7. | Alexandr Golubev | 37,51 | +0,37 | |
8. | Igor Železovskij | 37,57 | +0,43 | |
9. | Sung Čchen | 37,58 | +0,44 | |
10. | Kim Jun-man | 37,60 | +0,46 | |
39. | Jiří Kyncl | 40,92 | +3,78 | |
41. | Jiří Musil | 42,20 | +5,06 |
1000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Olaf Zinke | 1:14,85 | 0,00 | ||
Kim Jun-man | 1:14,86 | +0,01 | ||
Jukinori Mijabe | 1:14,92 | +0,07 | ||
4. | Gerard van Velde | 1:14,93 | +0,08 | |
5. +more | Peter Adeberg | 1:15,04 | +0,19 | |
6. | Igor Železovskij | 1:15,05 | +0,20 | |
7. | Guy Thibault | 1:15,36 | +0,51 | |
8. | Nikolaj Guljajev | 1:15,46 | +0,61 | |
9. | Tošijuki Kuroiwa | 1:15,56 | +0,71 | |
10. | Falko Zandstra | 1:15,57 | +0,72 |
1500 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Johann Olav Koss | 1:54,81 | 0,00 | ||
Ådne Søndrål | 1:54,85 | +0,04 | ||
Leo Visser | 1:54,90 | +0,09 | ||
4. | Rintje Ritsma | 1:55,70 | +0,89 | |
5. +more | Bart Veldkamp | 1:56,33 | +1,52 | |
6. | Olaf Zinke | 1:56,74 | +1,93 | |
7. | Falko Zandstra | 1:56,96 | +2,15 | |
8. | Geir Karlstad | 1:56,98 | +2,17 | |
9. | Jukinori Mijabe | 1:56,99 | +2,18 | |
10. | Igor Železovskij | 1:57,24 | +2,43 |
5000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Geir Karlstad | 6:59,97 | 0,00 | ||
Falko Zandstra | 7:02,28 | +2,31 | ||
Leo Visser | 7:04,96 | +4,99 | ||
4. | Frank Dittrich | 7:06,33 | +6,36 | |
5. +more | Bart Veldkamp | 7:08,00 | +8,03 | |
6. | Eric Flaim | 7:11,15 | +11,18 | |
7. | Johann Olav Koss | 7:11,32 | +11,35 | |
8. | Jevgenij Sanarov | 7:11,38 | +11,41 | |
9. | Jonas Schön | 7:12,15 | +12,18 | |
10. | Michael Hadschieff | 7:12,97 | +13,00 | |
27. | Jiří Kyncl | 7:27,78 | +27,81 | |
30. | Jiří Musil | 7:29,91 | +29,94 |
10 000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Bart Veldkamp | 14:12,12 | 0,00 | ||
Johann Olav Koss | 14:14,58 | +2,46 | ||
Geir Karlstad | 14:18,13 | +6,01 | ||
4. | Robert Vunderink | 14:22,92 | +10,80 | |
5. +more | Kazuhiro Sato | 14:28,30 | +16,18 | |
6. | Michael Hadschieff | 14:28,80 | +16,68 | |
7. | Per Bengtsson | 14:35,58 | +23,46 | |
8. | Steinar Johansen | 14:36,09 | +23,97 | |
9. | Roberto Sighel | 14:38,23 | +26,11 | |
10. | Jevgenij Sanarov | 14:38,99 | +26,87 | |
25. | Jiří Kyncl | 15:03,97 | +51,85 | |
28. | Jiří Musil | 15:14,18 | +1:02,06 |
Ženy
500 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Bonnie Blairová | 40,33 | 0,00 | ||
Jie Čchiao-po | 40,51 | +0,18 | ||
Christa Ludingová | 40,57 | +0,24 | ||
4. | Monique Garbrechtová | 40,63 | +0,30 | |
5. +more | Christine Aaftinková | 40,66 | +0,33 | |
6. | Susan Auchová | 40,83 | +0,50 | |
7. | Kjóko Šimazakiová | 40,98 | +0,65 | |
8. | Angela Haucková | 41,10 | +0,77 | |
9. | Ju Sun-hi | 41,28 | +0,95 | |
10. | Anke Baierová | 41,30 | +0,97 |
1000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Bonnie Blairová | 1:21,90 | 0,00 | ||
Jie Čchiao-po | 1:21,92 | +0,02 | ||
Monique Garbrechtová | 1:22,10 | +0,20 | ||
4. | Christine Aaftinková | 1:22,60 | +0,70 | |
5. +more | Seiko Hašimotová | 1:22,63 | +0,73 | |
6. | Mihaela Dascăluová | 1:22,85 | +0,95 | |
7. | Jelena Ťjušnijakovová | 1:22,97 | +1,07 | |
8. | Christa Ludingová | 1:23,06 | +1,16 | |
9. | Anke Baierová | 1:23,31 | +1,41 | |
10. | Emese Hunyadyová | 1:23,40 | +1,50 |
1500 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Jacqueline Börnerová | 2:05,87 | 0,00 | ||
Gunda Niemannová | 2:05,92 | +0,05 | ||
Seiko Hašimotová | 2:06,88 | +1,01 | ||
4. | Natalja Polozkovová | 2:07,12 | +1,25 | |
5. +more | Monique Garbrechtová | 2:07,24 | +1,37 | |
6. | Světlana Bažanovová | 2:07,81 | +1,94 | |
7. | Emese Hunyadyová | 2:08,28 | +2,31 | |
8. | Heike Warnickeová | 2:08,52 | +2,65 | |
9. | Carla Zijlstraová | 2:08,54 | +2,67 | |
10. | Ljudmila Prokaševová | 2:08,71 | +2,84 |
3000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Gunda Niemannová | 4:19,90 | 0,00 | ||
Heike Warnickeová | 4:22,88 | +2,98 | ||
Emese Hunyadyová | 4:24,64 | +4,74 | ||
4. | Carla Zijlstraová | 4:27,18 | +7,28 | |
5. +more | Světlana Bojková | 4:28,00 | +8,10 | |
6. | Yvonne van Gennipová | 4:28,10 | +8,20 | |
7. | Světlana Bažanovová | 4:28,19 | +8,29 | |
8. | Jacqueline Börnerová | 4:28,52 | +8,62 | |
9. | Lia van Schieová | 4:30,57 | +10,67 | |
10. | Ljudmila Prokaševová | 4:30,76 | +10,86 |
5000 m
Pořadí | Jméno | Země | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Gunda Niemannová | 7:31,57 | 0,00 | ||
Heike Warnickeová | 7:37,59 | +6,02 | ||
Claudia Pechsteinová | 7:39,80 | +8,23 | ||
4. | Carla Zijlstraová | 7:41,10 | +9,53 | |
5. +more | Ljudmila Prokaševová | 7:41,65 | +10,08 | |
6. | Světlana Bojková | 7:44,19 | +12,62 | |
7. | Světlana Bažanovová | 7:45,55 | +13,98 | |
8. | Lia van Schieová | 7:46,94 | +15,37 | |
9. | Seiko Hašimotová | 7:47,65 | +16,08 | |
10. | Elena Belciová | 7:50,42 | +18,85 |
Program
wikitable | Den | Datum | Závod |
---|---|---|---|
den 2 | 9. února 1992 | 3000 m ženy | |
den 3 | 10. +more února 1992 | 500 m ženy | |
den 5 | 12. února 1992 | 1500 m ženy | |
den 6 | 13. února 1992 | 5000 m muži | |
den 7 | 14. února 1992 | 1000 m ženy | |
den 8 | 15. února 1992 | 500 m muži | |
den 9 | 16. února 1992 | 1500 m muži | |
den 10 | 17. února 1992 | 5000 m ženy | |
den 11 | 18. února 1992 | 1000 m muži | |
den 13 | 20. února 1992 | 10 000 m muži |
Zúčastněné země
Československá výprava
Československou výpravu vedl trenér Petr Novák a tvořili ji dva muži: * Jiří Kyncl - 500 m (39. místo), 5000 m (27. +more místo), 10 000 m (25. místo) * Jiří Musil - 500 m (41. místo), 5000 m (30. místo), 10 000 m (28. místo).
Externí odkazy
[url=http://www. la84foundation. +moreorg/6oic/OfficialReports/1992/orw1992. pdf]Albertville 1992 Official Report - Speed Skating[/url] , la84foundation. org * [url=https://www. speedskatingnews. info/en/results/. eventID=956]Výsledky závodů v rychlobruslení na ZOH 1992[/url], speedskatingnews. info.
Kategorie:Sporty na Zimních olympijských hrách 1992 1992 Kategorie:Rychlobruslení ve Francii Kategorie:Sport v Albertville Kategorie:Rychlobruslení v roce 1992