SAP Open 2013

8
4
2

SAP Open 2013 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál v hale HP Pavilion na krytých dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se mezi 11.17. únorem 2013 v kalifornském San José jako 124. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 623 700 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byla kanadská světová třináctka Milos Raonic, která turnaj vyhrála.

Jiné formy účasti

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Steve Johnson * Bradley Klahn * Jack Sock

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Rik de Voest * Tim Smyczek * Ryan Sweeting * Donald Young

Odhlášení

Kevin Anderson (poranění lokte) * Brian Baker (poranění kolena) * Alexandr Dolgopolov (poranění hlezna) * Mardy Fish (srdeční problémy) * Feliciano López (poranění zápěstí)

Mužská čtyřhra

Nasazení

StátHráčStátHráčATP1)Nasazení
Spojené státyBob BryanSpojené státyMike Bryan3. 1. +more
David MarreroFernando Verdasco45. 2.
Santiago GonzálezSpojené státyScott Lipsky67. 3.
Xavier Malisse. Frank Moser124. 4.
* 1) Žebříček ATP ke 4. únoru 2013; číslo je součtem umístění obou členů páru.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Lleyton Hewitt / Marinko Matosevic * Steve Johnson / Jack Sock

Následující pár do hlavní soutěže nastoupil z pozice náhradníka: * Matthew Ebden / Michael Russell

Odhlášení

Sam Querrey (soukromé důvody)

Přehled finále

Milos Raonic vs. Tommy Haas, 6-4, 6-3

Xavier Malisse / Frank Moser vs. Lleyton Hewitt / Marinko Matosevic, 6-0, 6-7(5-7), [10-4]