Satellite Awards 2020
Author
Albert Flores25. ročník udílení Satellite Awards se konal dne 15. února 2021. Nominace byly oznámeny 1. února 2021.
Nominace a vítězové
Film
Chloé Zhaová, vítězka v kategorii nejlepší režie +morejpg|náhled|243x243pixelů'>Riz Ahmed, vítěz v kategorii nejlepší filmový herec (drama) Frances McDormandová, vítězka v kategorii nejlepší filmová herečka (drama) Sacha Baron Cohen, vítěz v kategorii nejlepší filmový herec (muzikál/komedie) Maria Bakalova, vítězka v kategorii nejlepší filmová herečka (muzikál/komedie) Chadwick Boseman, vítěz v kategorii nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli Amanda Seyfriedová, vítězka v kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli
Nejlepší film - drama | Nejlepší film - komedie/muzikál |
---|---|
Země nomádů * Otec * Ma Rainey - matka blues * Minari * Miss Juneteenth * Noc v Miami. * Nadějná mladá žena * Zvuk metalu * Tenet * Chicagský tribunál | Čtyřicetiletá verze * Boratův navázaný telefilm * Hamilton * V úskalí * Palm Springs * Kouzelný svět Davida Copperfielda |
Nejlepší animovaný film | Nejlepší režisér |
v |Vlkochodci * Náhodná bujnost průsvitného vodního rébusu * Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train * Ji yuan tai qi hao * Až na Měsíc * Duše | v |Chloé Zhaová - Země nomádů * Lee Isaac Chung - Minari * David Fincher - Mank * Darius Marder - Zvuk metalu * Aaron Sorkin - Chicagský tribunál * Florian Zeller - The Father |
Nejlepší herec v hlavní roli - drama | Nejlepší herečka v hlavní roli - drama |
Riz Ahmed - Zvuk metalu * Chadwick Boseman - Ma Rainey - matka blues * Anthony Hopkins - The Father * Delroy Lindo - Bratrstvo pěti * Gary Oldman - Mank * Steven Yeun - Minari | Frances McDormandová - Země nomádů * Viola Davis - Ma Rainey - matka blues * Vanessa Kirby - Střípky ženy * Sophia Loren - Život před sebou * Carey Mulligan - Nadějná mladá žena * Kate Winslet - Amonit |
Nejlepší herec v hlavní roli - komedie/muzikál | Nejlepší herečka v hlavní roli - komedie/muzikál |
Sacha Baron Cohen - Boratův navázaný telefilm * Lin-Manuel Miranda - Hamilton * Leslie Odom Jr. - Hamilton * Dev Patel - The Personal History of David Copperfield * Andy Samberg - Palm Springs | Maria Bakalova - Boratův navázaný telefilm * Rashida Jones - V úskalí * Michelle Pfeifferová - Po francouzsku * Margot Robbie - Birds of Prey * Meryl Streep - The Prom * Anya Taylor-Joy - Emma. |
Nejlepší herec ve vedlejší roli | Nejlepší herečka ve vedlejší roli |
Chadwick Boseman - Bratrstvo pěti * Kingsley Ben-Adir - Noc v Miami. * Sacha Baron Cohen - Chicagský tribunál * Brian Dennehy - Příjezdové cesty * Bill Murray - V úskalí * David Strathairn - Země nomádů | Amanda Seyfriedová - Mank * Ellen Burstyn - Střípky ženy * Olivia Colmanová - The Father * Nicole Kidman - The Prom * Yuh-Jung Youn - Minari * Helena Zengel - Zprávy ze světa |
Nejlepší původní scénář | Nejlepší adaptovaný scénář |
v |Emerald Fennell - Nadějná mladá žena * Jack Fincher - Mank * Lee Isaac Chung - Minari * Andy Siara - Palm Springs * Pete Docter, Mike Jones a Kemp Powers - Duše * Aaron Sorkin - Chicagský tribunál | Florian Zeller a Christopher Hampton - Otec * Edoardo Ponti - Život před sebou * Ruben Santiago-Hudson - Ma Rainey - matka blues * Luke Davies a Paul Greengrass - Zprávy ze světa * Chloé Zhaová - Země nomádů * Kemp Powers - Noc v Miami. |
Nejlepší skladatel | Nejlepší původní píseň |
Alexandre Desplat - Půlnoční nebe * Trent Reznor a Atticus Ross - Mank * Emile Mosseri - Minari * James Newton Howard - Zprávy ze světa * Terence Blanchard - Noc v Miami. * Ludwig Goransson - Tenet | „Io sì (Seen)“ (Niccolò Agliardi, Laura Pausini & Diane Warren) - Život před sebou * „Everybody Cries" (Larry Groupé, Rod Lurie a Rita Wilson) - Základna * „Hear My Voice“( Celeste & Daniel Pemberton) - Chicagský tribunál * „The Other Side“ (Justin Timberlake) - Trollové: Světové turné * „Rocket to the Moon“ (Christopher Curtis, Marjorie Duffield a Helen Park) - Až na Měsíc * „Speak Now“ (Sam Ashworth & Leslie Odom Jr. ) - Noc v Miami. |
Nejlepší dokument | Nejlepší cizojazyčný film |
Colectiv * Můj domov * Circus of Books * Coup 53 * Kripl kemp: Revoluce na kolečkách * The Dissident * Gunda * MLK/FBI * Nejkrásnější věc * The Truffle Hunters | La Llorona: Prokletá žena (Guatemala, Francie) * Chlast (Dánsko) * Atlantida (Ukrajina) * Už tady nejsem (Mexiko) * Jallikattu (Indie) * My Little Sister (Švýcarsko) * A Sun (Taiwan) * Tove (Finsko) * Taková láska (Francie, USA) |
Nejlepší střih | Nejlepší kamera |
Alan Baumgarten - Chicagský tribunál * Yorgos Lamprinos - Otec * Kirk Baxter - Mank * Harry Yoon - Minari * Chloé Zhaová - Země nomádů * Tariq Anwar - Noc v Miami. | Erik Messerschmidt - Mank * Martin Ruhe - Půlnoční nebe * Dariusz Wolski - Zprávy ze světa * Joshua James Richards - Země nomádů * Tami Reiker - Noc v Miami. * Hoyte van Hoytema - Tenet |
Nejlepší vizuální efekty | Nejlepší zvuk |
Scott R. Fisher a Andrew Jackson - Tenet * Thrain Shadbolt a Kevin Souls - Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) * Peter Bebb a Nathan McGuinness - Greyhound * Simon Carr, Pablo Helman, James Pastorius a Wei Zheng - Mank * Matt Kasmir a Chris Lawrence - Půlnoční nebe * Sean Andrew Faden - Mulan | Jaime Baksht, Nicolas Becker, Phillip Bladh, Carlos Cortés, Michelle Couttolenc a Carolina Santana - Zvuk metalu * Ren Klyce, Drew Kunin, Jeremy Molod, Nathan Nance a David Parker - Mank * Todd Beckett, Danny Hambrook, Dan Hiland, Bjorn Ole Schroeder a Randy Thom - Půlnoční nebe * Sergio Díaz, Zach Seivers a M. Wolf Snyder - Země nomádů * David Giammarco, Gary Megregian, Steven A. Morrow a Mark Paterson - The Prom * Willie D. Burton, Richard King, Kevin O'Connell a Gary Rizzo - Tenet |
Nejlepší kostýmy | Nejlepší výprava |
Suzie Harman a Robert Worley - Kouzelný svět Davida Copperfielda * Alexandra Byrne - Emma. * Trish Summerville - Mank * Ann Roth - Ma Rainey - matka blues * Bina Daigeler - Mulan * Francine Jamison-Tanchuck - Noc v Miami. | Donald Graham Burt, Chris Craine, Jan Pascale a Dan Webster - Mank * Jim Bissell and John Bush - Půlnoční nebe * Anne Kuljian a Grant Major - Mulan * Page Buckner, Barry Robinson a Mark Zuelzke - Noc v Miami. * Cristina Casali a Charlotte Dirickx - Kouzelný svět Davida Copperfielda * Jamie Walker McCall a Gene Serdena - The Prom |
Televize
Bob Odenkirk, vítěz v kategorii nejlepší herec (drama) +morejpg|náhled|241x241pixelů'>Olivia Colmanová, vítězka v kategorii nejlepší herečka (drama) Eugene Levy, vítěz v kategorii nejlepší herec (komedie/muzikál) Elle Fanning, vítězka v kategorii nejlepší herečka (komedie/muzikál)