Saudi Tour 2022

8
4
2

6. ročník etapového cyklistického závodu Saudi Tour se konal mezi 1. a 5. únorem 2022 v Saúdské Arábii. Závod dlouhý 831,3 km vyhrál Belgičan Maxim Van Gils z týmu Lotto-Soudal. Na druhém a třetím místě se umístili Kolumbijec Santiago Buitrago (Team Bahrain Victorious) a Portugalec Rui Costa (UAE Team Emirates). Závod byl součástí UCI Asia Tour 2022 na úrovni 2.1.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 8 z 18 UCI WorldTeamů, 5 UCI ProTeamů a 2 UCI Continental týmy. Pouze 8 týmů přijelo s plným počtem 7 závodníků. +more 5 týmů (Alpecin-Fenix, B&B Hotels-KTM, Cofidis, Kuwait Pro Cycling Team a UAE Team Emirates) přijelo s 6 jezdci, zatímco týmy Arkéa-Samsic a Terengganu Polygon Cycling Team přijely pouze s 5 jezdci. Na start se tak postavilo 96 jezdců.

Průběžné pořadí

EtapaVítězCelkové pořadí 25pxBodovací soutěž +moresvg'>25pxSoutěž bojovnosti 25pxSoutěž mladých jezdců 25pxSoutěž týmů
1Caleb EwanCaleb EwanCaleb EwanMartin UrianstadMartin UrianstadLotto-Soudal
2Santiago BuitragoSantiago BuitragoCaleb EwanMartin UrianstadSantiago BuitragoCofidis
3Dylan GroenewegenSantiago BuitragoCaleb EwanMartin UrianstadSantiago BuitragoCofidis
4Maxim Van GilsMaxim Van GilsCaleb EwanMartin UrianstadMaxim Van GilsQuick-Step-Alpha Vinyl
5Dylan GroenewegenMaxim Van GilsDylan GroenewegenMartin UrianstadMaxim Van GilsQuick-Step-Alpha Vinyl
Konečné pořadíMaxim Van GilsDylan GroenewegenMartin UrianstadMaxim Van GilsQuick-Step-Alpha Vinyl
* Ve 2. etapě nosil Martin Laas, jenž byl druhý v bodovací soutěži, červený dres, protože lídr soutěže, Caleb Ewan nosil zelený dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 2. etapě nosil Polychronis Tzortzakis, jenž byl druhý v soutěži bojovnosti, modrý dres, protože lídr soutěže, Martin Urianstad, nosil bílý dres pro lídra soutěže mladých jezdců. * V etapách 3 a 4 nosil Anthon Charmig, jenž byl druhý v soutěži mladých jezdců, bílý dres, protože lídr soutěže, Santiago Buitrago, nosil zelený dres pro lídra celkového pořadí. Ze stejného důvodu nosil Buitrago v 5. etapě bílý dres, zatímco Maxim Van Gils vedl celkové pořadí.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra soutěže bojovnosti