Sazka Tour 2022

8
4
2

13. ročník etapového cyklistického závodu Sazka Tour se konal mezi 4. a 7. srpnem 2022 v Česku. Celkovým vítězem se stal Ital Lorenzo Rota z týmu Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux. Na druhém a třetím místě se umístili Dán Anthon Charmig (Uno-X Pro Cycling Team) a Ital Kevin Colleoni (Team BikeExchange-Jayco). Závod byl součástí UCI Europe Tour 2022 na úrovni 2.1.

...

Týmy

Závodu se zúčastnilo 3 z 18 UCI WorldTeamů, 6 UCI ProTeamů a 13 UCI Continental týmů. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi závodníky kromě týmů Bora-Hansgrohe a Voster ATS Team s šesti závodníky, závod tak odstartovalo 152 jezdců. +more Do cíle ve Šternberku dojelo 102 z nich.

UCI WorldTeamy * Bora-Hansgrohe * Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux * Team BikeExchange-Jayco

Průběžné pořadí

EtapaVítězCelkové pořadí 25pxBodovací soutěž +moresvg'>25pxVrchařská soutěž 25pxSoutěž mladých jezdců 25pxSoutěž týmů
1Rune HerregodtsRune HerregodtsRune HerregodtsJohan MeensJan KašparSport Vlaanderen-Baloise
2Lorenzo RotaLorenzo RotaRune HerregodtsPaul DoubleOscar OnleyIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
3Kamiel BonneuLorenzo RotaLorenzo RotaJan KašparOscar OnleyIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
4Alexis GuérinLorenzo RotaLorenzo RotaTim van DijkeJohannes Staune-MittetIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
Konečné pořadíLorenzo RotaLorenzo RotaTim van DijkeJohannes Staune-MittetIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
* Ve 2. etapě nosil Michael Kukrle, jenž byl třetí v bodovací soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace Rune Herregodts nosil žlutý dres lídra celkového pořadí a druhý závodník této klasifikace Johan Meens nosil puntíkovaný dres pro lídra vrchařské soutěže. * Ve 4. etapě nosil Anthon Charmig, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace Lorenzo Rota nosil žlutý dres lídra celkového pořadí.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra vrchařské soutěže