4
2

Saïdi Ntibazonkiza (* 1. května 1987, Bujumbura, Burundi) je fotbalový záložník a reprezentant Burundi, který je v současné době hráčem tureckého klubu Akhisar Belediyespor.

...

S fotbalem začal v burundském klubu Vital'O FC. V roce 2005 odešel do Nizozemska, kde zažádal o azyl. +more Nejbližším fotbalovým klubem byl NEC Nijmegen, zde Ntibazonkiza začal trénovat v mládežnickém týmu. Zástupci klubu v něm spatřili potenciál a podepsali s ním smlouvu. V sezóně 2006/07 dostal příležitost v A-mužstvu, debutoval 18. listopadu 2006 v utkání Eredivisie proti Spartě Rotterdam (prohra 1:2, nastoupil do druhého poločasu). V lednu 2009 prodloužil s NEC Nijmegen smlouvu. V dresu NEC odehrál celkem 63 ligových zápasů a vstřelil 10 branek.

V červenci 2010 přestoupil za 700 000 eur do polského klubu Cracovia.

V létě 2014 odešel do tureckého týmu Akhisar Belediyespor, kde podepsal dvouletý kontrakt.

Reprezentační kariéra

9. října 2010 debutoval v A-mužstvu Burundi v kvalifikačním zápase na Africký pohár národů 2012 proti hostujícímu týmu Pobřeží slonoviny, který skončil porážkou Burundi 0:1. +more Ntibazonkiza odehrál kompletní střetnutí. První gól vstřelil v téže kvalifikaci v zápase s Rwandou 5. června 2011, přispěl tak k domácí výhře 3:1.

Reprezentační góly

;Góly Saïdi Ntibazonkizy za A-mužstvo Burundi

15. 6. +more 2011Bujumbura, BurundiRwanda2:1 (53. )3:1Kvalifikace na APN 2012
.

Odkazy

[url=http://www. 90minut. +morepl/kariera. php. id=17643]Profil hráče[/url] na stránkách 90minut. pl * [url=http://www. transfermarkt. com/en/saidi-ntibazonkiza/profil/spieler_45846. html]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com * [url=http://www. national-football-teams. com/player/42931/Saidi_Ntibazonkiza. html]Profil hráče[/url] na National-football-teams. com.

Kategorie:Muži Kategorie:Narození v roce 1987 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Burundští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté Vital'O FC Kategorie:Fotbalisté NEC Nijmegen Kategorie:Fotbalisté MKS Cracovia Kategorie:Fotbalisté Akhisar Belediyesporu Kategorie:Narození 1. +more května Kategorie:Fotbalisté FC Kaysar Kyzylorda.