Seattle Film Critics Society Awards 2019
Author
Albert Flores4. ročník předávání cen Seattle Film Critics Society Awards se bude konat dne 16. prosince 2018. Nominace byly oznámeny dne 9. prosince 2019.
Vítězové a nominovaní
Nejlepší film
1917 * Malá lež * Le Mans '66 * Irčan * Maják * Malé ženy * Manželská historie * Tenkrát v Hollywoodu * Parazit * Drahokam
Nejlepší režisér
Robert Eggers - Maják * Greta Gerwig - Malé ženy * Pon Džun-ho - Parazit * Josh Safdie a Benny Safdie - Drahokam * Martin Scorsese - Irčan
Nejlepší scénář
Lulu Wang - Malá lež * Steven Zaillian - Irčan * Rian Johnson - Na nože * Noah Baumbach - Manželská historie * Pon Džun-ho a Hin Jin-won - Parazit
Nejlepší herec v hlavní roli
Antonio Banderas jako Salvador Mallo - Bolest a sláva * Robert De Niro jako Frank Sheeran - Irčan * Adam Driver jako Charlie Barber - Manželská historie * Joaquin Phoenix jako Arthur Fleck / Joker - Joker * Adam Sandler jako Howard Ratner - Drahokam
Nejlepší herečka v hlavní roli
Awkwafina jako Billi Wang - Malá lež * Scarlett Johansson jako Nicole Barber - Manželská historie * Lupita Nyong'o jako Adelaide Wilson / Red - My * Saoirse Ronan jako Josephine "Jo" March - Malé ženy * Renée Zellweger jako Judy Garland - Judy
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Willem Dafoe jako Thomas Wake - Maják * Tom Hanks jako Fred Rogers - A Beautiful Day in the Neighborhood * Song Kang-Ho jako Kim Ki-taek- Parazit * Joe Pesci jako Russell Bufalino - Irčan * Brad Pitt jako Cliff Booth - Tenkrát v Hollywoodu
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Laura Dern jako Nora Fanshaw - Manželská historie * Jennifer Lopez jako Ramona Vega - Zlatokopky * Florence Pughová jako Amy March - Malé ženy * Taylor Russell jako Emily - Waves * Zhao Shuzhen jako Nai Nai - Malá lež
Nejlepší obsazení
Irčan * Na nože * Malé ženy * Tenkrát v Hollywoodu * Parazit
Nejlepší dokument
Americká továrna * Apollo 11 * For Sama * FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl * Země medu
Nejlepší cizojazyčný film
Malá lež (USA) * Monos (Kolumbie / Argentina / Nizozemsko / Dánsko / Švédsko / Německo / Uruguay / USA) * Bolest a sláva (Španělsko) * Parazit (Jižní Korea) * Portrét dívky v plamenech (Francie)
Nejlepší animovaný film
Ledové království II * Jak vycvičit draka 3 * Kde je moje tělo. +more * Hledá se Yetti * Toy Story 4: Příběh hraček.
Nejlepší akční film
1917 * Avengers: Endgame * Le Mans '66 * John Wick 3 * Shadow
Nejlepší kamera
Roger Deakins - 1917 * Jarin Blaschke - Maják * Robert Richardson - Tenkrát v Hollywoodu * Hong Kyung-pyo - Parazit * Claire Mathon - Portrét dívky v plamenech
Nejlepší kostýmy
Ruth E. Carter - Jmenuju se Dolemite * Anna Robbins - Panství Downton * Jacqueline Durran - Malé ženy * Arianne Phillips - Tenkrát v Hollywoodu * Julian Day - Rocketman
Nejlepší střih
Lee Smith - 1917 * Thelma Schoonmaker - Irčan * Fred Raskin - Tenkrát v Hollywoodu * Yang Jin-mo - Parazit * Ronald Bronstein a Benny Safdie - Drahokam
Nejlepší skladatel
Thomas Newman - 1917 * Hildur Guðnadóttir - Joker * Emile Mosseri - The Last Black Man in San Francisco * Daniel Lopatin - Drahokam * Michael Abels - My
Nejlepší výprava
Dennis Gassner a Lee Sandales - 1917 * Bob Shaw a Regina Graves - Irčan * Jess Gonchor a Claire Kaufman- Malé ženy * Ha-jun Lee - Parazit * Nancy Haigh a Barbara Ling - Tenkrát v Hollywoodu
Nejlepší vizuální efekty
Guillaume Rocheron, Greg Butler a Dominic Tuohy - 1917 * Allen Maris, Jedediah Smith, Guillaume Rocheron a Scott R. Fisher - Ad Astra * Nick Epstein, Joe Letteri a Eric Saindon - Alita: Bojový Anděl * Matt Aitken, Dan DeLeeuw, Russell Earl a Dan Sudick - Avengers: Endgame * Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Stephane Grabli a Nelson Sepulveda - Irčan
Nejlepší mladý herec/mladá herečka
Julia Butters jako Trudi Fraser - Tenkrát v Hollywoodu * Kyliegh Curran jako Abra Stone - Doktor Spánek o Stephena Kinga * Roman Griffin Davis jako Jojo Betzler - Králíček Jojo * Noah Jupe jako mladý Otis Lort - Honey Boy * Thomasin McKenzie jako Elsa Korr - Králíček Jojo
Nejlepší zloduch
Arthur Fleck/The Joker - Joker (Joaquin Phoenix) * Red - My - (Lupita Nyong’o) * Červené šaty - Takové krásné šaty (červená látka) * Rose the Hat - Doktor Spánek o Stephena Kinga (Rebecca Fergusonová) * Russell Bufalino - Irčan (Joe Pesci)