Severská kombinace na Zimních olympijských hrách 1924

8
4
2

V severské kombinaci se udělovaly pouze olympijské medaile a nesoutěžilo se o titul mistra světa. Thorleif Haug se účastnil všech disciplín severského lyžování a získal tři zlaté a ve skoku bronzovou medaili, která mu posléze byla odebrána. Thoralf Strømstad byl po skoku na druhém místě a v běhu mu stačilo doběhnout na třetím místě, aby si udržel stříbrnou medaili. Johan Grøttumsbråten, který byl po skoku až osmý, si skvělým během zajistil bronz.

Jediným závodníkem, který pronikl mezi severskou elitu byl československý závodník Josef Adolf, který skončil na posledním klasifikovaném, šestém místě.

Přehled medailí

PořadíZeměZlatá olympijská medaile Zlato+moresvg|25px'>Stříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile BronzCelkově
11113
Celkem1113
.

Muži

Jednotlivci

Datum závodu: 2. +more února 1924 (Běh na lyžích na 15 km) a 4. února 1924 (Skok na středním můstku)

px" | Místopx" | Jménopx" | Státpx" | Body (běh)px" | Body (skok)px" | Bodový průměr