Shenzhen Open 2017

8
4
2

Shenzhen Open 2017 je tenisový turnaj, který se konal v Šen-čenu v Číně. Turnaj patří do kategorie mužského a ženského profesionálního tenisu na okruhu WTA i ATP Tour. Konal se na dvorcích s tvrdým povrchem a hrál se ve dvou soutěžích – mužské dvouhře a ženské dvouhře. Turnaj se konal mezi 1. a 6. lednem 2017 a celková dotace činila 750 000 dolarů. Vítěz dostal 280 bodů do žebříčku ATP či WTA. Ve finále mužské dvouhry se utkali Jiří Veselý a Aleksandr Dolgopolov. Dolgopolov zvítězil po třísetovém průběhu 6–4, 6–4 a získal tak svůj druhý singlový titul na okruhu ATP. Ve finále ženské dvouhry se střetly Kateřina Siniaková a Alison Riskeová. Siniaková si poradila s Riskeovou v třísetovém zápase 6–3, 6–4 a vyhrála svůj první titul na okruhu WTA Tour. Dalšími soutěžemi na turnaji byly čtyřhra mužů a čtyřhra žen. Vítězem mužské čtyřhry se stal finsko-švédský pár Chris Guccione a Robert Lindstedt. V ženské čtyřhře triumfovalo čínské duo Han Sin-jün a Jang Čao-süan.

Shenzhen Open 2017 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na dvorcích s tvrdým povrchem v areálu Shenzhen Longgang Tennis Centre. Konal se mezi 2. až 8. lednem 2017 v čínském městě Šen-čen jako pátý ročník turnaje.

Turnaj se stal první akcí kategorie WTA International Tournaments v historii s rozpočtem 750 000 dolarů a prize money 626 750 dolarů. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala třetí tenistka světa a obhájkyně trofeje Agnieszka Radwańská z Polska. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 91. hráčka žebříčku Jevgenija Rodinová z Ruska.

Premiérovou singlovou trofej na okruhu WTA Tour vybojovala 20letá Češka Kateřina Siniaková. Deblovou soutěž ovládl česko-čínský pár Andrea Hlaváčková a Pcheng Šuaj, který tak vyhrál třetí ze čtyř turnajů, do nichž hráčky společně nastoupily. +more Sérii neporazitelnosti prodloužily na 12 zápasů.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Tuan Jing-jing * Čang Kchaj-lin * Ču Lin

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Čang Kchaj-čen * Ons Džabúrová * Nina Stojanovićová * Stefanie Vögeleová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace jako tzv. šťastná poražená: * Liou Fang-čou * Ana Bogdanová

;před zahájením turnaje * Anna-Lena Friedsamová → nahradila ji Maria Sakkariová * Jaroslava Švedovová → nahradila ji Liou Fang-čou * Timea Bacsinszká → nahradila ji Ana Bogdanová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Raquel AtawováSü I-fan41. 1. +more
Andrea HlaváčkováPcheng Šuaj52. 2.
Ioana Raluca OlaruováOlga Savčuková137. 3.
Simona HalepováMonica Niculescuová143. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do soutěže čtyřhry: * Ma Šu-jüe / Čang Kchaj-lin * Tuan Jing-jing / Wang Čchiang

Kateřina Siniaková vs. Alison Riskeová, 6-3, 6-4

Andrea Hlaváčková / Pcheng Šuaj vs. Ioana Raluca Olaruová / Olga Savčuková, 6-1, 7-5